Nepřihlášen

FbC Aligators pořádal velký turnaj pro nejmenší hráčky klubu

V sobotu 17.5.2014 pořádal náš klub turnaj pro mladší žákyně, elévky a mini žákyně současně. Vše se uskutečnilo v pohořelické sportovní hale, kde se pro účely tohoto turnaje postavily tři hřiště. Turnaje se zúčastnila družstva: v kategorii mladších žákyň - TJ Sokol Židenice, SK Snipers Slavičín, TJ Znojmo STRABAG, FBS Olomouc a FbC Aligators. V kategorii elévek - TJ Sokol ŽideniceFBŠ Jihlava, TJ Znojmo STRABAG, ZŠ Hroznová Lhota, SK Snipers Slavičín a FbC Aligators. V Kategorii mini žákyň - FK Orel Telnice, FbC Aligators bílá a FbC ALigators červená. Všechny zápasy mladších žákyň a, elévek a část dvou zápasů mini žákyň byli přenášeny v přímém přenosu. Můžete jej vzhlédnout ze záznamu na: http://jdem.cz/ba3q78

Autor Jaroslav Hála reputace Jaroslav Hála
Ohodnoť článek
 
FbC Aligators pořádal velký turnaj pro nejmenší hráčky klubu
100%

   Mladší žákyně zahájily turnaj proti holkám ze Znojma. První polovinu zápasu držela naše děvčata na svých florbalkách a ze spousty vytvořených šancích 7 proměnila a soupeři se nepovedlo proměnit nic. Proto jsme do druhé poloviny nasadili do brány méně zkušenou hráčku z Pohořelic, aby také nabrala zkušenosti. V druhé polovině, díky výbornému výkonu brankařky Znojma, se našim děvčatům nepovedlo vstřelit ani jednu branku, zato soupeř začal proměňovat své šance a postupně vstřelil 4 branky. Víc děvčata nedovolila a zápas skončil výhrou Aligátorek 7:4. V druhém zápase nás čekal neznámý tým z Olomouce. Naše děvčata začala dobře a povedlo se jim vstřelit první branku, ale soupeř brzy vyrovnal a dokonce si vytvořil dvoubrankový náskok. Naše děvčata pak celý zápas dřela a dvojbrankový náskok několikrát za zápas snížila, bohužel lépe střílející soupeř vždy dovedl na snížení reagovat a zápas nakonec skončil prohrou Aligátorek 5:8. V třetím zápase je čekala děvčata ze Slavičína, které známe z ligy starších žákyň. Zde se role oproti Olomouci obrátili. Po velkém tlaku na začátku si děvčata vytvořila náskok tří branek, který se soupeř snažil celý zápas dotahovat a vždy se mu to povedlo až na rozdíl jedné branky, ale víc mu naše děvčata nedovolila a zápas vyhrála 6:5. V posledním zápase čekaly Aligátorky holky z Židenic. Zde byl od začátku zápas jednoznačně na florbalkách Aligátorek a postupně nasázela do židenické brány 21 gólů, soupeřovi se povedlo střelit pouze 4 branky a tak zápas skončil 21:4 pro Aligators. Celkově si naše žákyně vybojovaly krásné druhé místo..

Sestřih zápasů ml. žákyň najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=tv_KW_dCVaw

  

Elévky nastoupily do prvního zápasu proti holkám z Židenic, kde sázely naše holky jeden gól za druhým a soupeři dovolily v závěru zápasu jen jeden čestný úspěch a zápas skončil 11:1 pro Aligátorky. Druhý zápas proti nezkušenému týmu z Hroznové Lhoty se vyvíjel podobně jako ten první s jediným rozdílem, že se soupeři nepovedlo vstřelit žádnou branku. Zápas skončil 10:0 pro Aligátorky. V třetím zápase čekal děvčata zápas proti holkám ze Slavičína. Tento zápas se však našim děvčatům nepovedl. I přes velkou snahu se jim proti důrazným protihráčkám nepovedlo vstřelit žádnou branku. Zato soupeř jich vstřelil hned šest a tak zápas skončil jednoznačně 0:6 pro Slavičín. Čtvrtý zápas i přes počáteční obavy byl v první polovině jednoznačnou záležitostí Aligátorek, kde si vytvořily náskok pěti branek. V druhé polovině zápasu však naše děvčata polevila a nejen, že vstřelila jen dvě branky, ale dovolila soupeři vstřelit branky tři. Více však soupeři nedovolila a zápas vyhrála 7:3. V posledním zápase je čekal velmi mladý tým nezkušených dívek z Jihlavy. Zde soupeřkám nedovolila vůbec nic a zápas vyhrála výsledkem 16:0 a stejně jako mladší žákyně skončila na výborném druhém místě.

 Sestřih zápasů elévek najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=im5nYnbpdgU

   Mini žákyně, kde většina hráček hraje prvním rokem, se rozdělila na dvě družstva (FbC Aligators bílá a červená) a zahrála si ve dvou kolech proti sobě a holkám z Telnice. U těchto nejmenších hráček nešlo o výsledek, ale o nabrání zkušeností, vyzkoušet si hru na velkém turnaji a hlavně o radost ze hry. I přesto, že naše děvčata proti zkušenějším hráčkám z Telnice vysoko prohrávala, radovala se z každé vstřelené branky nebo povedené akce. Bavili se nejen hráčky, ale i množství zúčastněných rodičů. Nakonec turnaje dostala děvčata pohár, památeční diplom a sladkou odměnu.

 Záznam zápasů mini žákyň najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=U76Y1v00Z_0

   I přes náročnost na organizaci se turnaj velice povedl a všichni zúčastnění odjížděli spokojení. Na třech hřištích odehrálo 14 družstev (5 mladších žákyň, 6 elévek a 3 mini žákyně), 120 hráček, 31 zápasů, ve kterých padlo 383 branek. Všechny týmy si z turnaje odvezly diplom, sladkou odměnu a hlavně spoustu zážitků. Doufáme, že příští rok se nám povede podobný turnaj pořádat minimálně na úrovni toho letošního. Naše nejmladší hráčky tím zakončily letošní sezónu a pomalu se připravují na tu další. Držte jim palce, aby ta příští sezóna byla stejně úspěšná jako ta letošní.

 

            Výsledky zápasů mladších žákyň:

FbC Aligators – TJ Znojmo STRABAG    7:4

FbC Aligators – FBS Olomouc                  5:8

FbC Aligators – SK Snipers Slavičín        6:5

FbC Aligators – TJ Sokol Brno Židenice  21:4

            Výsledky zápasů elévek:

FbC Aligators – TJ Sokol Brno Židenice  11:1

FbC Aligators – ZŠ Hroznová Lhota         10:0

FbC Aligators – SK Snipers Slavičín          0:6

FbC Aligators – TJ Znojmo STRABAG      7:3

FbC Aligators – FBŠ Jihlava                      16:0

 

Na fotce:

Mladší žákyně (modré dresy): 8 Kateřina Vokálová, 9 Veronika Muselínová, 10 Ema Brucháčková, 3 Martina Skřičková, 12 Svobodová Lucie, 5 (24) brankařka Veronika Halasová, brankařka Kateřina Klobásová a 17 kapitána Eva Filipová

Elévky (bílé dresy): 8 Ludmila Halasová, 18 Julie Gorbačova, 3 Brucháčková Anna, 12 Martina Springinsfeldová, 11 Eva Hofferíková, 5 Zdeňka Přibylová, 6 Sabina Benešová a brankařka Jitka Kurdiovská

Mini žákyně (v červených dresech a bez dresů): z leva Michaela Nečasová, Jana Pešťálová, Nela Tihlaříková, Ema Vozdecká, Soňa Přibylová, Monika Vozdecká, Veronika Danielová, Klára Tihlaříková, Kateřina Schnirchová, Anna Sigmundová, Tereza Danielová a Natálie Vymazalová

 

                                                               Jaroslav Hála – trenér

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah