Nepřihlášen

Junioři FbC Aligators zaznamenali historický postup do čtvrtfinále letního turnaje OpenGame

O prodlouženém víkendu od 19. – 22. června se v Brně odehrál tradiční mládežnický turnaj Hummel OpenGame Kids 2014. V letošním roce na něj zavítalo pouze družstvo juniorů FbC Aligators. V týmu se objevili i nové tváře, které bychom měli pravidelně vídat v dresu FbC Aligators v sezóně 2014/15. Do skupiny nám los přivál 3 velkokluby - FC Bučis Team, itelligence Bulldogs Brno, Tatran Střešovice. Dále FbK Orlicko Třebovsko a slovenský Raša Team.

Autor Jaroslav Hála reputace Jaroslav Hála
Ohodnoť článek
 
Junioři FbC Aligators zaznamenali historický postup do čtvrtfinále letního turnaje OpenGame
46%

Do prvního zápasu ve čtvrtek od 20:30 vstupovalo naše družstvo v roli mírného favorita. Od začátku zápasu jsme měli velkou převahu, kterou jsme bohužel nebyli schopni přetavit v gólové šance. Soupeř se postupně dostával do hry. S postupujícím časem rostla nervozita z nerozhodného výsledku. Z velké touhy vstřelit vedoucí branku jsme občas zapomněli na zadní vrátka, čehož soupeř výbornými brejky několikrát využil. Po jedné takové akci měl soupeř největší šanci utkání, když netrefil prázdnou branku. Nakonec jsme přece jen v poslední minutě mohli utkání rozhodnout, ale z velkého závaru v brankovišti soupeře branka nepadla.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. FbK Orlicko Třebovsko 0:0

 

V pateční poledne jsme začali druhé utkání skupiny proti FC Bučis Team. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme v první minutě měli 2 vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Zápas se hrál ve výborném tempu. Po našem úvodním náporu soupeř převzal iniciativu a připravoval nám jednu pernou chvíli za druhou. V 5. už jsme nedokázali vzdorovat a soupeř se ujal vedení. Jeho tlak pokračoval, ale v 11. minutě jsme vyrovnali po střele Pavla Soldána, na kterou mu nahrával nováček v týmu Vladimír Jordán. V 15. minutě soupeřův útočník proklouzl po levém mantinelu a na vzdálenější tyč překoval našeho brankáře. Hned v úvodu 2. poločase jsme dostali možnost si zahrát přesilovou hru. Bohužel i přes velké množství šancí jsme ji nedokázali využít. Po jejím skončení pokračoval náš velký tlak, který přeťal až smolný gól v naší síti. Následně několik velký šancí zlikvidoval brankář soupeře. Snížení se nám podařilo až 13. vteřin před koncem zápasu, když je krásně na zadní tyč trefil obvyklý střelec Patrik Jedlička, asistoval mu Dominik Král.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. FC Bučis Team 2:3

 

Náš poslední zápas pátečního programu bylo derby proti itelligence Bulldogs Brno. Soupeř od začátku měl míček na svých hokejkách a svoji rozehrávkou nám dělal velké problémy. První branka padla 2 minuty před koncem poločasu, když po křižné přihrávce prostřelil útočník soupeře brankáře Jakuba Munzara. Druhá půle bohužel pokračovala v nastoleném trendu. Soupeř nám dokázal během 7 minut střelit 3 branky a navýšit skóre na 4:0. Čestnou branku vsítil až 61 sekund před koncem zápasu Jakub Král.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. itelligence Bulldogs Brno 1:4

 

Na první sobotní zápas jsme si museli velmi přivstat, protože začínal v 8 hodin. Do zápasu proti slovenskému Raša Team jsme vstoupili velmi dobře. Za pár minut jsme vedli 3:0, když první branka padla již po 3 vteřinách z hokejky Pavla Soldána. Následně přišlo naše typické uspokojení z výsledku a soupeř se dostal zpět do hry. Dokonce snížil na rozdíl jedné branku – 2:3. Avšak následné střídaní jsme opět navýšili vedení, které jsme dokonali brankou Patrika Jedličky na 5:2. Hattrick vstřelil v utkání Pavel Soldán.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Raša Team 5:2

 

V posledním zápase jsme se střetli s vedoucím týmem naší tabulky - Tatranem Střešovice. Do zápasu jsme vstoupili s obrovským respektem, kterého jsme se dokázali zbavit až na stavu 0:4. První branku jsme inkasovali již ve 13. sekundě. Soupeř měl velké množství brankových příležitostí. Náš brankář byl během zápasu v obrovské permanenci. Až ve druhém poločase jsme se dostali do gólové šance, kterou fantasticky zlikvidoval brankář soupeře. Jedinou branku v utkání vstřelil po sourozenecké spolupráci Denis Jakubec.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Tatran Střešovice 1:6

 

Vzhledem k postavení v tabulce se proti nám v prvním zápase play off postavil pražský Wizards DDM Praha 10, se kterým jsme měli z minulých ročníků vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy. Zápas byl od začátku vyrovnaný. První velkou šanci mělo naše družstvo, ale stav zůstával 0:0. První branku vstřelil soupeř, když využil přesilovou hru. V čase 17:54 soupeř navýšil vedení na 2:0, avšak od 6 sekund později byl již po střele Thomase Jakubce 1:2. Hned v úvodu druhé poločasu soupeř zvýšil na 3:1, a s našim týmem to vypadalo velmi špatně. K tomu došlo ke zranění 2 hráčů, čímž se sestava zmenšila na 2 lajny. Do zápasu jsme se vrátili využitou přesilovou hru, po střele Jana Krmely. Následně jsme soupeře neuvěřitelně tlačili. Přicházela jedna šance na druhou. Bohužel bez změny skóre. 10 minut před koncem našel krásně Pavel Soldán střelce Patrika Jedličky, který vyrovnal únikem na 3:3. Několik našich fanoušků v ochozech bouřilo. Ještě větší radost měli o minutu později, když po nahrávce předchozího střelce se trefil podruhé v utkání Jan Krmela a poslal nás do vedení. Následně soupeř převzal iniciativu a několikrát zahrozil. Do velkého tlaku se dostal po našem dvouminutovém vyloučení 5. minut před koncem. Do konce zápasu nás drtil a dvakrát pomohla našemu brankáři konstrukce branky. Nakonec jsme to ubránili a poprvé v historii postoupili do čtvrtfinále OpenGame.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Wizards DDM Praha 10 4:3

 

Ve večerním čtvrtfinálovém zápase nás čekal tým složený z hráčů z Valašska. Objevili se v něm i hráči, s kterými jsme sváděli urputné boje v uplynulé sezóně. Od první minuty byl zápas vyrovnaný. Na obou stranách bylo několik šancí, které pochytali brankáři. První poločas skončil 0:0. Ve druhém poločase našemu družstvu začaly docházet síly, a soupeř získával větší převahu. V 8. minutě se soupeř střelou od mantinelu dostal do vedení a to nás už úplně položilo. Během 2 minut jsme již prohrávali 3:0. Po oddechovém času jsme vrhly poslední síly do útoku, ale brankář soupeře žádný míček za svá záda nepustil. Místo toho jsme riskantní hrou inkasovali další branky a zápas tak skončil prohrou 5:0, což neodpovídalo průběhu zápasu.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Sweedland Sokol Val. Klobouky 0:5

 

Komentář trenéra FbC Aligators Milana Veselého:

„Turnaj splnil svůj cíl. Kromě toho, že si to hráči užili, měli možnost nováčci se seznámit jak se spoluhráči, tak systémem hry. V neposlední řadě to bylo důstojné rozloučení hráčů ročníku narození 1995.“

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah