Nepřihlášen

Na prvním turnaji letošní sezóny získaly ženy čtyři body

První říjnovou sobotu vystoupilo do soutěží České florbalové unie i družstvo žen PRAMOS Šitbořice FbC Aligators. Partička posílená o dvě nové tváře ročníku 1997 si z prvních dvou zápasů sezóny nakonec odvezla kromě čtyř bodů i poznání, že ani druhá liga rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.

Autor Jaroslav Hála reputace Jaroslav Hála
Ohodnoť článek

52%

V prvním zápase se aligátorky utkaly se Slavičínem, týmem, který předcházela pověst útočně laděného, nadprůměrného druholigového celku. Předpoklady se potvrdily tak napůl, soupeřky nehrály špatně, ovšem drtivou většinu zápasu praktikoval důkladně zhuštěnou obranu vlastního předbrankového prostoru a navíc si prakticky neustále pomáhaly drobnými (a pohříchu netrestanými) fauly.  Přes tyto překážky se hráčky Aligators dostávaly jen velmi ztuha, místy chyběl důraz, jinde trocha kreativity nebo větší sehranost. Když už to vypadalo, že pohořelická hala branku neuvidí, využila jednu z chyb v rozehrávce Slavičína přesnou ranou do šibenice Lída Sejáková. Těžce vydřené vedení ovšem aligátorky ke třem bodům nedotáhly, pár minut před koncem využily soupeřky jeden ze svých brejků a dotáhly tak zápas k remíze.

Druhé utkání proti Uherskému Brodu bylo úplně o něčem jiném. Od začátku bylo patrné, že se setkaly dva týmy, co mnohem radši útočí, než brání, a ani na jedné straně hřiště nebylo o dramatické situace nouze. V prvních dvou třetinách tahaly za delší konec hráčky Brodu, zejména jejich rychlé a dobře nacvičené protiútoky byly velmi nebezpečné a nebýt vynikající Kristýny Chudiakové v brance a místy i laxnosti soupeřek v zakončení, nebylo nejspíš už po druhé třetině co řešit. V poslední části se ale aligátorky obdivuhodně vzchopily a šňůrou pěti branek strhly vítězství na svou stranu. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na poměru 7:3.

Příští turnaj se odehraje za tři týdny opět v Pohořelicích, soupeři FbC Aligators budou tentokrát družstva Psycho Brno a TJ Znojmo.