Nepřihlášen

Junioři FbC Aligators Klobouky si konečně připsali vítězství

V neděli 9. listopadu nastoupili junioři k dalšímu turnaji 2. ligy juniorů. Tentokrát necestovali daleko. Zápasy se hráli v Kampusu Masarykovi Univerzity. Zvláštností haly je menší rozměr hřiště, a tento den to byla i velmi špatná kvalita hrací podlahy, nebo spíše kluziště. Hlavní cíl byl konečně si připsat vítězství, ke kterému již bylo několikrát velmi blízko. Prozatímní stav byl 6 zápasů, z toho 3 remízy a 3 prohry. V prvním zápase tým nastoupil proti FbC Asper Šumperk. V druhém utkání hráli proti rivalovi z Brna, se kterým Aligátoři již v letošní sezóně remizovali - FBŠ Hattrick Brno.

Autor Jaroslav Hála reputace Jaroslav Hála
Ohodnoť článek

100%

První zápas proti FbC Asper Šumperk vypadal, že se ani neodehraje. Soupeři ze Šumperku již uběhla polovina čekací doby, a ještě se ani neobjevil v hale. Nakonec přece jen přicestoval, a s velkým zpožděním byl zápas zahájen. Již od první minuty drželi míček na hokejkách Aligátoří, ale nemohli se prosadit. Až ve 4. minutě utkání procedil kapitán Martin Charvát míček za brankáře soupeře. Asistoval mu důrazný obránce Dominik Král. Vedení trvalo jen pár sekund, když soupeř překvapil brankáře a srovnal na 1:1. Šancí bylo stále dost, ale ani na jedné straně změna stavu dlouho nebyla. Další branky padli až v 10. minutě, když obránce Šumperku nahrál přímo před svoji bránu na hokejku střelce první branky Martina Charváta. Ten nezazmatkoval a předložil lahůdkovou přihrávku Denisi Jakubci, které střelou doprostřed brány poslal Aligátory do vedení. Od několik sekund později byl již stav 3:1, když Ondřej Bábíček vybídl přihrávkou ke skórování Patrika Jedličky. Stav po první třetině 3:1.

Ve druhé třetině padli 2 branky ve 4. minutě, každá na jednu stranu. Nejprve Patrik Jedlička po přihrávce Jana Krmely zvýšil vedení na 4:1, avšak za 20. vteřin po chybě v bránění snížil Šumperk na 4:2.

Na drama zavelel soupeř hned v 1. minutě, když snížil na 4:3. V 11. minutě po obráněném oslabení si zahráli přesilovku Aligátoři. Tu využili po obrovské chybě soupeře, který dovolil jet dvojici Ondřej Bábíček a Patrik Jedlička sami na brankáře. Ondřej Bábíček nedal po přihrávce brankáři šanci. Do konce utkání se již nic dalšího nestalo. Stav 5:3

Konečný výsledek:

FbC Aligators Klobouky vs. FbC Asper Šumperk 5:3

V druhém zápase se dali předpokládat brankové hody, protože předchozí duel Aligátorů s Hattrickem skončil 5:5. Již ve druhé minutě se prosadili FbC Aligators Klobouky, jmenovitě Pavel Soldán. Soupeř však 2 brankami v rozmezí 3. až 9. minuty zápas otočil. Vyrovnat se podařilo v 11. minutě, když Brian Cíleček využil přihrávku Daniela Soukupa. Půl minuty před koncem poslal do vedení Aligátory Pavel Soldán, když si krásně naběhl na křižnou přihrávku Denise Jakubce. Stav po 1. třetině 3:2.

Ve 4. minutě druhá části využil přesilovou hru Ondřej Bábíček a zvýšil vedení na 4:2. O chvíli později uzavřel svůj hattriku v utkání Pavel Soldán, nahrával mu Ondřej Bábíček. Soupeři se sice po krásné individuální akci podařilo snížit na 5:3, avšak nezastavitelný Pavel Soldán před koncem třetiny po asistenci Martina Charváta navýšil vedení po 2. třetině na 6:3.

V poslední části pokračoval oboustranně otevřený florbal. Ve 4. minutě fantastickou ranou příklepem z poloviny hřiště rozvlnil síť Thomas Jakubec, nahrával mu Pavel Soldán. V 9. minutě navýšil na 8:3 Patrik Jedlička za asistence výborně hrajícího Pavla Soldána. Ať zbývalo 6 minut do konce, o vítězi nebylo rozhodnuto. V čase 12:45 si vzal soupeř oddechový čas a začali se dít věci. V čase 13:22 snížil soupeř při hře bez brankáře na 8:4, 13:32 na 8:5 a 13:49 na 8:6. Aligátoři nemohli už využít oddechový čas, protože jeden již měli za sebou v průběhu zápasu. FBŠ Hattrick Brno v náporu pokračoval, a v čase 14:34 snížil krásnou střelou už na 8:7. Naštěstí si Aligátoři poslední sekundy utkání již pohlídali a zvítězili.

FbC Aligators Klobouky vs. FBŠ Hattrick Brno 8:7