Nepřihlášen

Líté boj nejen o čelo ligy, kde se prozatím usazují Karlovy Vary

Během tohoto víkendu odehrála Národní liga Západ své kompletní páté kolo, které nabídlo velice zajímavé výsledky a posuny tabulkou dolů i vzhůru. Vedoucí pozici soutěže neudrželo T.B.C., které podlehlo na domácí půdě v prodloužení Kadani a nabídlo tak Karlovým Varům svoji vedoucí pozici. Hurrikán tuto hozenou rukavici neodmítl a díky třem bodům ze hřiště Strakonic se usadili minimálně na týden na čele Národní ligy.

Autor Adam Paci Pacinda reputace Adam Paci Pacinda
Ohodnoť článek

76%

FBC Štíři Č. Budějovice x ASK TEMPISH Orka Čelákovice 3 : 2

Brankové hody se v tomto zápase nekonaly, naopak se činily především obrany a brankáři. Domácí Koš se prezentoval na florbal až neuvěřitelnou 93% úspěšností zákroků ale zahanbit se nenechal ani čelákovický Freiman s velice dobrou úspěšností bezmála 84%. Štíři na svého soupeře nastoupili od úvodních minut a před první sirénou odskočili soupeři na rozdíl tří branek. V druhém dějství se hra vyrovnala, ale ke smůle domácích ze dvou přesilových her nevytěžili nic a tak v závěru trestalia Orka. Jeji snaha o zvrat utkání body nepřinesla a tak nevezou z budějovické haly ani bod, ani hattrick pro Mikšovského, který byl jediným střelcem Čelákovic.

TJ Sokol Mukařov x FbC 98 Chomutov 8 : 5

Po dvou prohrách Mukařov opět bodoval naplno a nezastavil ho ani mladý tým Chomutova. Ten sice v minulém kole sahal po bodech v Králově Dvoře, ale Mukařov byl nad jeho síly. Celých 8 branek padlo již v první třetině, kdy zprvu produktivní Mukařov v závěru této dvacetiminutovky musel mazat náskok hostí. Nahecovaní hráči Chomutova ovšem místo bodů do tabulky sbírali v druhé třetině spíše trestné minuty, ze kterých je potrestal Mukařov po Andrleho větším trestu. Ovšem o dělení bodů nechtěli domácí ani slyšet a tak v třetí třetině obrátili vývoj zápasu na svoji stranu. Po brankách Podhráského a Vaculíka se vrátil na jejich florbalky klid a dovedli zápas do vítězného konce.

FBC PANTHERS LIBEREC x TJ Turnov 7 : 9

Ani toto utkání nedovolilo Liberci se odlepit ode dna tabulky, ačkoliv to byli právě hráči tohoto týmu, kteří otevřeli skóre – a to dokonce dvakrát. Ovšem to bylo na dlouhou dobu to poslední co liberečtí ze svých florbalových dovedností předvedli. Čtyři branky Turnova v prostřední periodě a jediná branka domácích nastínila kdo si zřejmě z tohoto zápasu odveze body. To však neznamená, že by pantheři složili zbraně. Nebýt nedisciplinovanosti v závěru zápasu, kdy domácí mohutně dotahovali, mohly se body minimálně dělit. Celá stovka diváků tak byla svědkem napínavých závěrečných minut, po kterých se radovali hráči hostů.

FbC Strakonice P.A. x FB Hurrican Karlovy Vary 4 : 6

Tento zápas zamíchal předními příčkami ligy a Karlovy Vary si poprvé posedí na pomyslném trůnu soutěže. Hráči Strakonic si nepohlídali úderné duo Macek – Mosler, které dohromady nasbíralo 6 kanadských bodů z tohoto zápasu. Ke cti obou týmů je nutno přičíst jedno vyloučení na obou stranách, což se dnes již moc na florbalových hřištích nevidí. Stejně jako v ostatních utkáních tohoto hracího víkendu rozhodovala o vítězství až závěrečná perioda. V této části zápasu se prosadili hosté hned čtyřikrát, zatímco domácí jen jednou a na takový tlak nemohl hubený jednobrankový rozdíl domácích stačit. Hráči Strakonic byli Hurrikánům vyrovnaným soupeřem, ale dostali lekci z produktivity.

TJ Sokol Jaroměř x FBC Plzeň 6 : 7

Plzeňské FBC přijelo do Jaroměře psychicky posilněno výhrou nad těžkým soupeřem z Budějovic a chtělo potvrdit vzrůstající formu. První třetina se nesla v duchu slepených branek obou týmů. Jeden z nich se ujal vedení aby ho v zápětí dorovnala branka soupeře. Když juniora Šrámka dorovnal plzeňský Nicklas, šlo se poprvé do kabin za smírného skóre. Obdobně vyrovnaná byla i druhá třetina, což dokresluje poměr střel 10:10. Za zmínku stojí nešťastná vlastní branka Kubiny, která lehce nalomila psychiku domácího sokola. Výborná divácká kulisa a napínavý zápas nakonec někteří z aktérů neunesli a rozhodčí tak museli na jejich uklidnění rozdat 22 trestných minut. Největší porci si vysloužil střelec z první třetiny Daniel Niklas.

T.B.C. Králův Dvůr x FBC DDM Kati Kadaň „A“ 3 : 4p

Že by mohl tento zápas přinést něco vyjímečného se potvrdilo již v úvodních minutách. Na úvodní branku Katů přihrával hráč, kterého hosté nenapsali na svoji soupisku a tak následovala červená karta a 5-ti minutové oslabení. To domácí využili, což byla poslední branka první dvacetiminutovky. Do té druhé vstoupili lépe domácí a povzbuzeni zlepšeným výkonem přiklonili vývoj zápasu na svoji stranu. Ačkoliv byli domácí střelecky aktivnější, nedařilo se jim tuto převahu vyjádřit také gólově. Byli to naopak hosté, kteří zásluhou druhé trefy Odlase v utkání dorovnali. A protože se neprosadil ani kadaňský Žemlička, který běžel deset vteřin před koncem základní hrací doby sám na Nováka, muselo o bodu navíc rozhodnout prodloužení. Kati se již zřejmě těšili domů a tak nechtěli pobyt v Králově Dvoře nijak protahovat. Míček se vydal po ose Odlas – Vopelák – svatyně domácích a bylo tak jasné, že T.B.C. bude muset vyklidit první příčku pro karlovarský hurikán.