Nepřihlášen

Kopřivnice vyloupila Petrovice, Torpedo rozhodlo ve třetí třetině

Šesté kolo nám přineslo pár zajímavých výsledků. Čtyři zápasy se odehrály v sobotu a zbylé dva v neděli. Za zmínku určitě stojí překvapivé vítězství Kopřivnice nad Petrovicemi a pětigólový Tomáš Trentin, který sestřelil Frýdek-Místek.

Autor Štěpán Hladký reputace Štěpán Hladký
Ohodnoť článek

84%10×

Z.F.K. Petrovice - FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Hodně překvapivý výsledek se zrodil hned v prvním zápase šestého kola, kdy Kopřivnice přehrála Petrovice. Domácí florbalisté vstoupili do utkání s hodně velkým sebevědomím, což se jim hodně rychle vymstilo. Hodně omlazená sestava Kopřivnice dodržovala pokyny trenéra a po dobré defenzivní práci v obraně vyhrála. Hostující gólman Jan Klinka si v tomto utkání připsal úctyhodných osmatřicet zákroků.

IMOS FbC Aligators Klobouky - Florbal Torpedo Havířov 2:10 (1:1, 1:2, 0:7)

Domácí hráči udrželi s Havířovem krok pouze první dvě třetiny, poté už se hrálo pouze na jednu branku. Torpedo nasázelo Kloboukům ve třetí třetině celkem sedm gólů. Hráčům Aligators praskly v poslední části hry nervy. Marek Bábíček vyfasoval trest pět minut + do konce zápasu. Největší podíl na výhře Havířova měl Pavel Kožušník, který si připsal pět kanadských bodů za jednu branku a čtyři asistence.

FbC Frýdek-Místek - ASK Bystřice nad Pernštejnem  7:9 (2:3, 4:3, 1:3)

Důležité vítězství si připsala Bystřice v utkání proti Frýdku-Místku. V polovině zápasu ještě domácí vedli o tři branky, ale kvůli individuálním chybám v obraně o toto vedení přišli a prohráli. Největší zásluhu na výhře hostujícího týmu má jednoznačně Tomáš Trentin, ten se v tomto zápase dokázal pětkrát prosadit.

Hippos Žďár n/S. - Sokol Erupting Dragons H. Brod 5:8 (3:2, 0:2, 2:4)

Přímý souboj o pátou pozici se lépe povedl hostům z Havlíčkova Brodu. Hostující florbalisté jsou v letošní sezoně první, kteří porazili Žďár na jejich palubovce. V osmé minutě zápasu vedl Žďár už 3:0, jenže toto vedení hráče pouze uspalo. Ve druhé třetině neproměnil dvě trestná střílení domácí Petr Tlustoš a rázem byla psychická výhoda na straně hostů. Třetí třetina už byla v režii Havlíčkova Brodu.

Paskov Saurians - S.K. P.E.M.A. Opava 2:11 (0:5, 0:4, 2:2)

Jednoznačný průběh zápasu mohli diváci vidět v Paskově. Domácí tým byl opětovně deklasován, tentokráte celkem z Opavy. Saurians tak stále čekají na své první body v nové sezoně. Opava svého dnešního soupeře přehrála o rozdíl několika tříd. Hattrickem se v zápase blýskl Oldřich Sova.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Slovan Havířov 10:4 (3:0, 3:2, 4:2)

Slovan Havířov se i nadále výsledkově trápí. Nepovedená první třetina stála hostující celek body. Gullivers si vytvořili v průběhu druhé třetiny dostatečný náskok a po vedení 6:0 si už utkání pohlídali. Zbytek utkání už se dohrával v hodně vlažném tempu. Za domácí tým se třikrát prosadil Václav Černoch a Marek Fuchs.