Nepřihlášen

Petr Skácel: "Špice tabulky se jen tak nezmění"

Tipsport Superliga má za sebou již první čtvrtinu zápasů a sezona je v plném proudu. Požádali jsme proto bývalého reprezentanta a extraligového rekordmana Petra Skácela o zhodnocení aktuálního dění v ligové tabulce. Řeč přišla i blížící se EFT v Brně či jak si Petr zvyká na novou roli trenéra.

Autor BestFlorbal reputace BestFlorbal
Ohodnoť článek
 
Petr Skácel: "Špice tabulky se jen tak nezmění"
100%

Ahoj Peťo, jelikož má za sebou Tipsport Superliga úvodní čtvrtinu, chci se tě, jako odborníka na slovo vzaté zeptat, jak bys zatím průběh soutěže zhodnotil – herní projevy týmů, překvapení soutěže či kdo na tebe udělal největší dojem třeba i z hráčů?

 

Tak dle očekávání jsou v čele největší favoriti na zisk titulu a to Boleslav, Tatran a Brno. Dá se říct, že zbytek se seřadil dle papírových prognóz před sezonou, tzn. zlatý střed Chodov, Bohemka,Sparta,Vítky. Boj o playoff svedou FBC, Pardubice, Vinohrady a Otrokovice. Mimo hru je určitě Litvínov, který se bude snažit soutěž zachránit. Zatím nejlépe, co se týče herního projevu, se logicky dle svého kádru jeví Boleslav. Dobře našlápnuto mají taktéž Buldoci. Vítky a Tatran zatím přesvědčiví nejsou, každopádně všichni ví, že Tatran je silný v pokročilejší části sezóny.

Herní hráčskou pohodu si zatím drží Karas, což se dá s jeho potenciálem předpokládat a střelecky se daří Bínovi, což dává SKV možnost pomýšlet na playoff.

 

Co říkáš na dosavadní působení svého bývalého týmu – FBC Ostrava? Před sezonou to byl dost odepisovaný tým, nyní jsou na tom podobně jako Vítkovice.

FBC zvládlo dva povinné zápasy s Litvínovem a Vihohradama. Jinak kádr je hodně obměněn, chybí až 7 hráčů základní sestavy z mančaftu, který loni dokráčel až do playoff. Tým staví na obětavosti a výkonech Láji. Na Chodově sahali po třech bodech, ale nezkušeností si je nechali vzít.. Na Bohemce se kluci drželi jen půlku zápasu, následná exhibice s Boleslaví se předpokládala a velmi sympatický obětavý výkon předvedli s Tatranem, který zápas jako už to bývá zvykem proti FBC otočil v poslední třetině, kdy zařadil vyšší rychlostní stupeň. V následujícím zápase s Brnem nemají kluci co ztratit, myslím si, že vše musí směřovat na následující zápas s Pardubicemi, kde se misky vah přehoupnou… bud se zase nastartují nebo se budou dále bít o možnost playoff, která tady samozřejmě je.

 

Aktuálně vstupují týmy do další části sezony, jak tipuješ „vánočního půlmistra“ a jeho pronásledovatele na medailových pozicích?

Špice tabulky se jen tak nezmění, nejenom jako půlmistrová, ale tipnuch bych si ji i jako po základní části. Tzn. Boleslav Tatran, Brno. Následovat bude trojička Chodov, Bohemka a jeden z dvojice Vítkovice se Spartou.

 

Pojďme i na repre. Nedávno trenér Cepek zveřejnil nominaci na EFT. Co čekáš od týmu, který obsahuje 7 legionářů ze zahraničí a v podstatě to nejlepší z české soutěže? Uspějí před domácím publikem v těžké konkurenci?

Jedná se o velmi kvalitní výběr. Ale to samé představí i soupeři. Určitě je k zamyšlení, proč není v reprezentaci Petr Krzyžánek. Dle mého názoru patří mezi nejlepší české beky v extralize, pravděpodobně nesedí do koncepce trenéra, ale čím, to nevím J Kluci se určitě před, jak už to bývá pravidlem, skvělými brněnskými diváky nenechají zahanbit. Každopádně bude velmi obtížné minimálně Švédsko porazit, ti jsou stále před námi. S Finskem se už delší dobu dá hrát vyrovnaně a Švýcarsko už porážíme. Tipuju třetí místo na tomto turnaji.

 

 

Před začátkem loňské sezony si začal přesedlávat na trenérskou lavici. Jak se ti zatím práce s hráči líbí a neschází ti hůl v ruce spolu se vstřelenými góly, kterých jsi dával požehnaně?

Zatím mi nechybí. Trénování mě baví. Snažím se předávat své zkušenosti s x-lety odehranými sezónami. V týmu Slovanu Havířov se nám zatím nedaří, jak bychom chtěli. Ovšem je třeba podotknout, že nám skončilo hned 7 hráčů základní sestavy z důvodu zranění, práce či z nedostatku času. Rázem nepomýšlíme na špičku, ale reálně na postup do play-off, který by nám neměl uniknout.  Zabudovat chceme mladé kluky, kteří potřebují dostat svůj prostor a na tom chceme stavět.

 

Zkus nám prosím pro čtenáře natipovat další kolo Superligy:

 

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokol Pardubice

Oby týmy ví, že pro sebe jsou těmi, které musí v boji o možné play-off porazit. Přikláním se k výhře domácích.

Tip: 7:5

SK Bivoj Litvínov – ACEMA Sparta Praha

Sparta už nějakou dobu hraje velmi dobře, styl má založený na agresivním pojetí. V Litvínově je to bude bolet, ale zvítězí.

Tip: 3:7

Technology Florbal Mladá Boleslav – TatranOmlux Střešovice

Atraktivní zápas. Tatran bude chtít odčinit ztrátu s Chodovem, domácí už další body po předešlém kole neztratí a v zaplněné hale zvítězí.

Tip: 6:4

FAT PIPE Florbal Chodov – 1. SC Vítkovice Oxdog

Vítkovice se pomalu zvedají, ale i přes sedmičku FBC se trápí v jasných gólových šancích. Chodov už se taktéž dostal na vítěznou vlnu a tipuji jejich vítězství, ale až po 60min.

Tip: 7:6pp.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – itelligenceBulldogs Brno

Zde bude záležet, jak dlouho domácí vydrží urputně bránit a jak na to bude reagovat ambiciózní hosté. Každopádně netipuji v domácí úspěch, ikdyž byl asi po derby v kabině od trenéra Smetáka vítr a přístup a nasazení bude daleko lepší než v utkání s Vítkovicemi. Kvalita obou týmu je ale odlišná.

Tip: 3:6

FbŠ Bohemians – Hu-Fa Panthers Otrokovice

Bohemku zápas v Pardubicích stál mnoho sil a zápas rozhodla kuriózní situace, kdy hosté vstřelili důležité dvě branky ve vlastním pětiminutovém oslabení. Otrokovice ale moc dobře ví, že je snadnější bodovat s tímto týmem než s první top šestkou.. Každopádně domácí těsně vyhrají.

Tip: 6:5

 

Díky moc za rozhovor a ať se daří!

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah