Nepřihlášen

7. kolo plné překvapení

Zatím je 7 kolo poměrem 3:2 lepší pro hostující týmy které plenily domácí tvrze. Zachrání čest domácím a vyrovnají Black Angels tento nelichotivý stav a nebo Pelhřimov opět BA zaskočí a vyhraje jako v úvodním kole?

Autor Towwelie Cmíry reputace Towwelie Cmíry
Ohodnoť článek

72%

FBŠ Hummel Hattrick Brno x 1.MVIL Ostrava LEXX 6:8

Největší překvapení se odehrálo asi v Brně. Domácí tým, který doposud nepoznal hořkost porážky ji utrpěl s nejméně pravděpodobným soupeřem. Ostrava čekala dlouhých 6 kol na jakýkoliv bodový příděl, a jak se říká: ,,kdo si počká ten se dočká‘‘. Již od samého začátku zápasu se zdálo, že je něco špatně. Již v 3minutě poprvé lovil Mazánek míček ze své síťky na toto zaváhání našli ještě odpověď z čepele Grábla, ale to bylo z jejich strany vše… Ostravané pod hrozbou další ztráty zabraly a třetinu dokázali vyhrát rozdílem třídy 5:1. Ve druhé třetině dokázali své skóre ještě navýšit na rozdíl 5 branek domácí zkorigovali rozdíl do konce třetiny na rozdíl 2 branek. Do poslední periody vstupovali tedy za stavu 4:6 pro Ostravu. Jenže co čert nechtěl Ostrava přidala další branku a odskočila do 3 brankového rozdílu. Trvalo dlouhých 14 minut, než se domácí opět prosadili a to z trestného střílení a hned 2 minuty na to dotáhli domácí rozdíl na pouhou jednu branku a to ve hře v 6 na 5. Hosté ale dále ustáli veškeré střelecké pokusy a do prázdné branky na konečných 6:8 upravoval Klečka a tak se zrodilo největší překvapení tohoto kola.

Hodnocení trenérů:

Komentář trenéra hostí: Dnes z naší strany celkem dobrý výkon, zasloužená výhra. Jen se ještě musíme vyvarovat hrubých individuálních chyb. Děkuji hráčům za obětavý výkon.

Komentář trenéra domácích: Jednou to přijít muselo, v první třetině jsme vlastně vůbec nebyli na hřišti a tím určili průběh celého utkání.

FBK Svitavy x  FBC BRZDY CZ ČESKÁ LÍPA 6:7

Velmi vyrovnané utkání se odehrálo před krásnou návštěvou 295 diváku v hale na Střelnici. Domácí posílení skvělými výsledky z posledních zápasů si chtěli nárokovat body i na oslabené České Lípě, které chyběl jejich matador Slaný.  Diváci nečekali na úvodní branku dlouhou, jelikož hned v první minutě se prosazuje Matějíček. Domácí dokázali reagovat až začátkem druhé půlky třetiny ale co tato branka spustí, nemohl nikdo tušit. V čase 10:58 šli do vedení opět hosté, aby v čase 12:17 bylo opět srovnáno na to 12:35 Mlejnek strhává vítězství na stranu Lípy a když se píše čas 13:07 tak Koleta opět srovnává.  Druhá třetina byla stejně bláznivá jako ta první. Nejprve Lípa jde do vedení pak se chvilku se nic neděje a pak 3 branky během 3 minut. Poslední třetina již na branky nebyla taková, jako ty předešlé nejprve šli poprvé za zápas do vedení Svitavy z hole Königa, aby vyhecoval Nováka na srovnání a posléze v čase 56:47 trefil vedení Lípy Hřebřina. V posledních minutách Svitavy zatlačili Lípu na svou polovinu a dokonce se podařilo i vyrovnat bohužel pro domácí se rozhodčí branku rozhodli neuznat, jak poznamenal komentátor: ,, Tak to je neskutečné! Svitavy vstřelily zároveň s klaksonem gól a atmosféra v hale byla úžasná, diváci šíleli. Nakonec však gól ze záhadných důvodů neplatí.‘‘

Komentář trenéra hostů Jiřího Stožického: Měli jsme štěstí a děkujeme za zápas.

Komentář trenéra Romana Kalhause: Udělali jsme spoustu zbytečných chyb, kterými jsme si prohráli utkání. Bohužel ze závěrečného tlaku jsme gól nevytěžili. Děkujeme divákům.

FBC Liberec x  FBC Start98  7:9

Ach ty třetí třetiny musí si říkat hráči Liberce po vyrovnaném utkání to opět nezvládli ve finální fázi zápasu. Místo toho aby se Liberec vyhříval v horních patrech tabulky tak se krčí s pouhými 6 body ve spodní části. Na místa zaručující play-off po 1/3 odehraných kol ztrácí 5 bodů. Zápas z konkurentem v tabulce jim měl napomoci k nastartování na lepší výsledky tomu se bohužel nestalo a spíše prohloubil svou výsledkovou krizi. V dalším kole vyjíždějí do Znojma, tudíž za týmem s kterým si v případě výhry prohodí 10místo v tabulce. Na přípravu budou mít dlouhých 14 dní a tak bude zajímavé, jak se na toto utkání připraví.

Komentář trenéra týmu hostí FBC Start98, Davida Derky: Diváci mohli vidět na první ligu nadstandartní zápas. Jsem velice rád, že jsme odehráli tento náročný týden v této sestavě i bez osmi hráčů a získali 6 důležitých bodů. V zápase rozhodla branka na konci třetí třetiny. Děkuji divákům za pěknou kulisu a soupeři za hru. Přejeme mu hodně štěstí.

Komentář trenéra domácího týmu FBC Liberec, Jana Krále: Děkuji divákům, že stáli při nás a především děkuji svému týmu, že zápas nezabalil, i když to bylo chvílemi na ručník. Zápas rozhodl v čase 56:51 Lukáš Studený. Na svůj tým jsem pyšný.

FBC Kanonýři Kladno x TJ Znojmo Laufen CZ 5:3

V prvním kole Znojmo duel nad Kladnem vyhrálo a tak se dalo očekávat, že domácí budou chtít úvodní zaváhání odčinit. Tomu nasvědčovalo i fakt že první třetinu vyhráli 3:0 a hosté byli na ručník. Výkon, který předvedli, byl zřejmě nejhorší který, kdy byl z jejich strany k vidění. Do druhé třetiny využil nové poznatky trenér Štastník ze zápasu se Svitavami (poz. Red. Chápu snahu domácích hráčů zápas jakkoliv zvrátit, ale dávat koncem hokejky protihráči do břicha...není můj šálek kávy) jelikož to co občas hráči Znojma byli schopni předvádět bylo opravdu dost za hranicemi jakékoliv fair play. Domácí se tím nechali lehce rozhodit a vyrobili řadu chyb, které ve druhé třetině znamenali vyrovnání na 3:3 během 8 minut. Poslední třetina tedy nabízela ještě velice zajímavou podívanou a tomu taky tak bylo. Hrál se hodně vyrovnaný florbal bohatý na krásné akce, které narušovali jen zbytečné dohrávání balónů a stěžování si na špatný verdikt ze strany Znojma. To vyústilo 2 minutovým trestem pro Paláta, kdy poslal na zem domácího Richtra. Kanonýři tuto možnost využili nejlépe, jak mohli, jelikož mladičký Burian opět strhl vedení na stranu domácích. A když o necelé dvě minuty po ose Přívara - Nushart se opět měnilo skóre přišel neuvěřitelný zkrat trenéra hostů. Tomu se nepozdávalo uznání branky a tak dlouho na rozhodčího křičel, až se ozvalo z reproduktoru ,,Povězte ho vejš ať se houpá‘‘ a trenér Štastník mířil se sklopenou hlavou na tribunu. Tento moment by se dal označit jako zlomový. Místo toho aby trenér Štastník dirigoval nějaký poslední pokus na zvrat stál frontu na párek v místním občerstvení. V posledních minutách zastavil pronikajícího Znojemské pravé křídlo sekerou Lacko a byl nařízen nájezd, který provedl Pánek neúspěšně. A tak trenér hostů musel opět hledat důvody všude kolem sebe, proč se nepodařilo vyhrát.

komentář trenéra hostí, pana Jana Šťastníka:"Zhodnotím utkání čistě ze svého pohledu: První třetinu bylo lepší Kladno a zaslouženě ji vyhrálo. V té druhé jsme zase byli lepší my a trestali z brejků a v té třetí se hrál vyrovnaný florbal do té doby, než jsme inkasovali z vyloučen, které nikdo neviděl, a na 3:5 jsme dostali po standardce z rohu, když předtím domácí hráč proskočí zdí, což jsem si do dneška myslel, že není pravidly dovoleno a tak jsem pak šel bohužel z lavičky pryč."

komentář trenéra domácích, pana Jana Buka: " Výborný nástup, ze kterého jsme mohli vytěžit i vyšší vedení. Ve druhé třetině jsme rezignovali na hru na góly, za což jsme byli po právu potrestáni. Nakonec jsme vyhráli díky týmovému výkonu a bojovnosti."

1FBK Rožnov p/R x Florbal Ústí 5:4

Šlágr kola mezi 1 a 3 týmem skončil úspěšně pro Sršně a tak se dotáhli na pouhý bod a co víc odčinili porážku z úvodního kola. Domácí nezačali zápas nejlépe, když úvodní třetinu prohráli 2:0 tak se jim asi honilo v hlavách, jak to asi dopadne a že musí něco změnit, aby se neodehrálo utrpení z prvního kola. Tomu se tak opravdu stalo, poněvadž prostřední dějství vyhráli 5:1 a tak ve 40 minutě svítilo na tabuli skóre 5:3. V poslední třetině korigoval skóre jen Štorek a tak Rožnov ukázal že z jejich haly se body vozit nebudou lehko. Zuby se zde vylámali i hráči České Lípy a teď si k tomu Sršni přidali i cenný skalp Ústí. Utkání si dovolil zhodnotit i zapisovatel : Dneska jsme byli svědky velmi napínavého střetnutí podobné kvality, jako když tu minulé kolo přijela Česká Lípa. Ústí možná bylo ještě o krapátko nebezpečnějším týmem, ale Valaši prokázali, že z jejich haly se body nevozí. Prozatím mají doma v letošní sezóně stoprocentní bilanci a domácímu trenérovi Macurovi se pomalu asi začínají klepat kolena, pokud bude muset splnit slib, který dal, když ještě zbývající dvě domácí střetnutí dopadnou dvěma výhrami v základní hrací době.

Komentář trenéra hostů Tomáše Syryčanského, který nezapřel svůj osobitý přístup: "Dneska jsme si nezasloužili prohrát, domácí jsme válcovali, ale bohužel jsme nedávali šance, i takové zápasy prostě jsou."

Komentář trenéra domácích, Zbyňka Macury: "Děkuji klukům za odbojované utkání. V první třetině byl soupeř lepší, ale v druhé části nás vlastní nedisciplinovaností vrátil do hry a od té chvíle, jíž tahal za kratší konec. Je příjemné porazit lídra tabulky a Tomově partě přeji svižnou cestu po D1."

Zápas mezi Black Angels a Spartakem Pelhřimov se odehrál až po uzávěrce.