Nepřihlášen

Čeští junioři zdolali Švédy po nájezdech, Finové si hravě poradili se Švýcary

První hrací den na brněnském EFT nám přinesl jedno velké překvapení. Nový juniorský výběr, pod vedením Jiřího Jakoubka, porazil o rok starší švédský tým po samostatných nájezdech. Druhý zápas mezi Finskem a Švýcarskem se odehrával v jednoznačné režii skandinávského týmu.

Autor Štěpán Hladký reputace Štěpán Hladký
Ohodnoť článek

86%

První utkání celého EFT odstartovala nová generace juniorů, která vyzvala silný výběr Švédska. V devět hodin ráno se ozval sportovní halou Vodovou úvodní hvizd sudího. Skandinávci nastoupili proti novému českému výběru v hodně silné sestavě. Všichni očekávali jednoznačné vítězství severského soupeře, ale všechno bylo jinak.

„Tak určitě jsme Švédsko chtěli porazit, ale měli jsme na zápas stanovené cíle, které se nám dařilo plnit. Důsledkem toho byla výhra nad Švédy,“ doplnil obránce národního týmu Daniel Krejčíř.

Češi soupeře zaskočili hned v úvodu, kdy po trefách Brautfergera a Jurdzina vedli 2:0. Švédové ale do konce první třetiny dokázali srovnat na 2:2. Pět minut po začátku druhé třetiny poslal český tým opětovně do vedení Milan Meliš, který se prosadil střelou ze standardní situace. Skandinávci v tom momentě zařadili vyšší rychlostí stupeň a během chvíle překlopili skóre na svoji stranu. V poslední třetině se Češi vrátili zpět ke své hře z první třetiny, což taky přineslo své ovoce. Krejča poslal krásnou přihrávku do předbrankového prostoru, kde si výborně naběhl Brautferger. Druhý jmenovaný jednoduše doklepl míček za bezmocného švédského brankáře. O vítězi utkání tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Češi.

Česko U19 – Švédsko U19 5:4pn (2:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Brautferger (Krejča), 7. Jurdzin (Krbec Kryštof), 26. Meliš (Krejčíř), 48. Brautferger (Krejča), rozh. náj. Němeček – 9. Hjalmarsson (Hansson), 11. Götz (Backby), 35. Larson (Moberg), 40. Götz (Stenlund)

Druhý duel na EFT se odehrál mezi Finskem a Švýcarskem. Lepší vstup do utkání měli mladí florbalisté ze země helvétského kříže, jenže Skandinávci nenechali nikoho dlouho čekat a během chvíle se dostali do vedení. Od třinácté minuty první třetiny už byl zápas v jednoznačné režii Seveřanů. Finové měli zápas od té doby pod kontrolou, a co víc, ve třetí části hry přidali ještě tři branky. V utkání se blýskl hattrickem finský Eetu Sorvali. Skandinávský celek se zítra střetne s českým výběrem.

Finsko U19 – Švýcarsko U19 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Lintula (Lindstedt), 15. Sorvali (Jalo), 26. Kainulainen (Lindstedt), 32. Lintula (Salo), 39. Heikilla (Surakka), 51. Sorvali (Wikstedt), 55. Sorvali (Jalo), 60. Metsala – 4. Hollenstein (Zaugg), 29. Bar (Studer), 31. Ruh (Hutzli)