Nepřihlášen

EFT 2015: Příliš krutý start pro české barvy

Mladý český tým se před domácími fanoušky předvedl v dobrém světle, ale skóre tomu bohužel neodpovídalo. Výsledek záapsu skončil 1:9.

Autor Jiri Kratky reputace Jiri Kratky
Ohodnoť článek

90%

První střelu na bránu vyslal český tým, avšak gól z ní nepadnul. Naopak Švédsko otevřelo skóre zápasu ve třetí minutě a to rovnou dvěma góly v půlminutovém intervalu. Na tyto góly Češi reagovali zvýšeným tlakem na švédskou bránu a to konkrétně čtyřmi neúspěšnými střelami, avšak pátou střelou Martin Tokoš snížil na 1:2 z pohledu českého týmu. Ani ve druhé polovině první třetiny Češi nepolevují v tlaku, avšak Švédové znovu získávají převahu a v 18. minutě český tým výrazně podržel  gólman Souček. V poslední minutě této třetiny se ještě pokouší český tým o převrat ve skóre, ale končí to znovu neúspěšným tlakem a zejména neproměněnými šancemi.

Druhá třetina kopíruje první dějství a český tým znovu zahajuje gólovou šancí, která skončila na vynikajícím švédském gólmanovi Paulssonovi. Hraje se častěji na české polovině a Švédsko z toho těží a zvyšuje svůj náskok na 4:1. Od tohoto stavu má Švédsko sice méně šancí, avšak proměňuje je častěji, než český tým a tak se jejich náskok postupně zvyšuje na 5:1. V první přesilovce zápasu pro Česko znovu neproměněny dvě střely a poté se hra přesouvá opět na českou polovinu a padá další gól. Třetina končí se skóre 6:1 pro Švédsko.

Na startu třetí třetiny se v útočnější pozici ocitá Švédsko už od začátku, avšak Češi se sympaticky snaží bojovat avšak znovu a znovu neproměňují své šance a nejčastěji naráží na švédskou zeď v bráně jménem Paulsson. V  11. Minutě znovu padá gól a náskok Švédu se opět zvyšuje. Skóre dramaticky a nelichotivě narůstá na 1:7. Po dalších dvou neproměněných střelách na švédskou bránu se Švédové uklidňují a drží míček častěji na hokejkách. Dvě a půl minuty před koncem však znovu skórují. Konec zápasu nabídl českému týmu opět přesilovou hru, kterou však naši nevyužili. Dnešní početní převahy se českému týmu nedařili. Potvrdil to poslední gól v 60. minutě, který vstřelil Švéd Svahn. Konečné skóre (1:9) je pro Česko krutým výsledkem, ačkoliv hra tomuto skóre neodpovídala.

Sestavy:

Česko: Souček (Kafka) – Kuncman, Beneš, Suchánek, Šešulka, Podhrádský, Heřmanský – Tyl, Jendrišák, Curney – Ondrušek, Sladký, Tokoš – Natov, Tomašík, Dóža – Bagin, Šebesta, Mikeš.

Švédsko: Paulsson (Rehn) – Sundstedt, Östholm, Holmgren, Johansson, Ljunggren, Gustafsson, Wallgren – Carlström, Samuelsson, Nilsson – Enström, Rudd, Nordgren – Larsson, Kanebjörk, Eriksson – Svahn, Palmen.

Zdroj fotky: ceskatelevize.cz