Nepřihlášen

EFT 2015: Švýcarská defenzíva uspěla v čele s brankářem Meierem.

Vyrovnaný duel mezi Švýcarskem a Finskem skončil vítezně pro helvétský kříž a to poměrem 6:3.

Autor Jiri Kratky reputace Jiri Kratky
Ohodnoť článek

94%

Zápas začíná velmi vyrovnaně a to nejprve vstřeleným gólem pro Finsko v první minutě utkání a následným srovnáním Švýcarů v minutě druhé. Dále hra pokračuje ve vyrovnaném duchu až do 12. minuty, kdy získává převahu Švýcarsko a střílí další branku. Tentokrát si to nenechávají líbit Finové a dvě minuty na to vyrovnávají na konečné skóre první třetiny 2:2. Zbytek třetiny je velmi vyrovnaný avšak skóre se již v této části hry nezměnilo.

Druhou třetinu začali Švýcaři aktivněji a dostali se v zápase podruhé do vedení 3:2. První přesilovka zápasu ve prospěch Švýcarska nepřinesla žádné významné šance, ale hned po ukončené přesilovce zvyšuje helvétský kříž svůj náskok na 4:2 po přesné trefě Christophera Meiera do pravého horního růžku Kosonenovi brány. Poté se Finové snaží dostat Švýcary pod tlak, avšak v čase 13:42 opět udeřilo švýcarské komando a povedenou akci zakončil Buchli. Velmi povedenými zákroky se celou třetinu prezentoval jmenovec střelce čtvrtého gólu - švýcarský brankář Pascal Meier.

Švýcaři vlétli úspěšně i do třetího dějství a dostávají se do vedení o čtyři branky. Finové vykazují známky nervozity, snaží se Švýcary vyprovokovat svojí tvrdou hrou. Taktika jim vyšla a v 6. minutě mají možnost první přesilovky, kterou využívají a snižují na 3:6. V druhé finské přesilovce předvádí Švýcarský tým skvělé obranné zákroky. Finové jsou čím dál nervóznější a to je příčinou agresivnější hry a druhé švýcarské přesilovky, kterou ale nevyužívají. V posledních třech minutách se hra vyhrocuje i na Švýcarské straně a Finsko získává převahu pět na tři. Skvělá švýcarská defenzivě se této početní převaze ubránila, skóre se již nezměnilo a zápas končí stavem 6:3 pro  Švýcary.

Sestavy:

Finsko: Kosonen (Ihme) – Talvitie, Kivilehto, Aro, Tölikkö, Salo, Väänänen, Junkkarinen, Stenfors – Puska, Salin, Moilanen, Kapenen, Pylsy, Kukkola, Hänninen, Kohonen, Pfitzner, Kotilainen, Johansson, Manninen, Jokinen

Švýcarsko: Meier (Thut) – Bischofberger, Kuchen, Graf, Meister, Berry, Bolliger – Braillard, Scalvinoni, Schaub, Mendelin, Maurer, Binggeli, Fluhmann, Meier, Zurcher, Parli, Engel, Buchli, Laely, Camenisch