Nepřihlášen

Petr Brautferger: „Góly, které pomohou k výhře našeho týmu, jsou pro mě nejdůležitější.“

Máme za sebou sobotní zápasy juniorů na brněnském EFT. Češi vydrželi hrát s Finy vyrovnaně pouze dvě třetiny, potom Skandinávci odskočili do rozhodujícího vedení. Ve druhém utkání dnešního dne si připsali výhru švédští mladící, kteří v divoké přestřelce zdolali Švýcary.

Autor Štěpán Hladký reputace Štěpán Hladký
Ohodnoť článek
 
Petr Brautferger: „Góly, které pomohou k výhře našeho týmu, jsou pro mě nejdůležitější.“
90%19×

Čeští mladíci odehráli s finskými florbalisty vyrovnaný zápas. Svěřenci Jiřího Jakoubka vstoupili do zápasu hodně dobře a se Seveřany drželi krok dvě třetiny. „Z naší strany jsme se stále snažili dodržovat náš naučený systém, ale Finové hráli sebejistěji a rychleji než Švédi. Troufal bych si říct, že měli lepší techniku a pohyb na hřišti, což vysvětlovalo držení balónku,“ konstatoval útočník Petr Brautferger. V první třetině vyrovnal právě Petr Brautferger, který tak přidal svou další branku na mezinárodním turnaji. Tatranský útočník je nejlepší střelec českého týmu na brněnském EFT, ve dvou zápasech se dokázal prosadit už třikrát: „Jsem určitě rád za každou vstřelenou branku, góly za národní tým vnímá snad každý. Góly, které pomohou k výhře našeho týmu, jsou pro mě nejdůležitější.“ Lvíčata ale zaspala vstup do poslední třetiny, kdy během necelých tří minut inkasovala rovnou třikrát. Na to už národní tým nedokázal zareagovat a podlehl tak Finsku 2:6.

Zítra čeká české mladíky poslední představení na brněnském EFT. Výběr Jiřího Jakoubka se střetne se Švýcarskem, které dnes podlehlo Švédsku vysoko 7:11. „Do zápasu půjdeme s tím, že bychom chtěli ještě zdokonalit náš herní systém. Dále si užít poslední zápas se Švýcary a samozřejmě vyhrát,“ uzavřel nejlepší střelec národního týmu Petr Brautferger.

 

Česko U19 – Finsko U19 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Brautferger (Němeček), 23. Meliš (Mühlfait) – 7. Kainulainen (TS), 29. Lindstedt (Majalathi), 32. Lindstedt (Lintula), 41. Kainulainen (Suomela), 42. Surakka (Heikkila), 44. Wikstedt (Heikkila)

 

Foto: Flickr / Český florbal

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah