Nepřihlášen

Jan Vavrečka: „Nechali jsme se vyprovokovat, proto jsme prohráli.“

Ve středu v podvečer se v ostravské ČPP Aréně odehrálo další derby. Tentokráte se týmy z Ostravy střetly v rámci Poháru České pojišťovny. Vítěz tohoto utkání si automaticky zajistil postup do čtvrtfinále, což se nakonec povedlo domácím hráčům. Po zápase si trenéři obou týmů vyměnili názory přes textový online přenos.

Autor Štěpán Hladký reputace Štěpán Hladký
Ohodnoť článek
 
Jan Vavrečka: „Nechali jsme se vyprovokovat, proto jsme prohráli.“
70%10×

Vítkovice jsou známy svým technickým herním stylem, čehož si bylo domácí FBC dobře vědomo. Před dvěma týdny vyhrály Vítkovice nad svým rivalem z Ostravy celkem jednoznačně 7:1. Utkání tehdy mělo poměrně klidný průběh, 410 diváků sledovalo na Dubině vítězství domácího týmu.

Pohárové utkání ale bylo úplně jiné. Ostrava vletěla na svého soupeře hodně agresivní hrou. Domácí florbalisté předváděli v ČPP Aréně hodně tvrdou hru – nechybělo ani osekávání a dohrávání soubojů. Vítkovice nakonec podlehly 3:4 a pokud chtějí postoupit do další fáze poháru, musejí za čtrnáct dnů porazit Havířov. Největším překvapením ale byly pozápasové komentáře obou trenérů.

 

Komentář trenéra hostů Jana Vavrečky:Cituji trenéra Svačinku : "Sundej toho zm*da u mantinelu". To je asi všechno co bych řekl k první půlce zápasu. Ve druhé půlce to bylo o tření. A jak víme, aspirace je frikce (tření) vyplňující volnou detenzi mezi fortizovou okulzívou a následující samohláskou. My jsme dnes neaspirovali, rozuměj netřeli.

Komentář trenéra domácích Tomáše Svačinky: „Derby se vším všudy. Spousta hej hej na rozhodčí ze strany hostujícího týmu ale to k tomu patří. Dnes jsme to odjezdili celých 60 minut. Až budeme mít na to, hrát s Vítkovicema technický florbal, rádi si ho s nima zahrajeme. Komentovat slova trenéra hostů nebudu protože to nemá úroveň. Děkujeme soupeři a divákům za zápas.

 

„Byl jsem svědkem, jak aktivně povzbuzuje tímto způsobem své svěřence. Jsem ve dění florbalu od roku 1993, ale tohle se mi ještě nestalo,“ komentuje počínání ostravského trenéra Jan Vavrečka. „Říkal jsem našim klukům, aby se soustředili hlavně na sebe a nenechali se zbytečně vyprovokovat soupeřem nebo rozhodčími,“ doplnil trenér Vítkovic. To se ale hráčům hostí nepovedlo a prohráli po velké bitvě 3:4, když je dvěma góly ve třetí třetině sestřelil Tomáš Vojtíšek.

 

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Šimíček (Robenek), 27. T. Svačinka (Zbořil), 46. Vojtíšek (Robenek), 49. Vojtíšek (Šimčík) – 5. Jankulár (Hubálek), 32. Gál (Řezanina), 37. Rýpar (Jastřembský). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 156. Muž zápasu: Tomáš Vojtíšek (FBC Ostrava). Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

 

Foto: florbalvitkovice.cz (Vlaďka Zoubková)

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah