Nepřihlášen

Liberec zabral, Pelhřimov téměř otočil zápas

8. kolo je již minulostí, Start boural a možná i proto ztratil zápas v Rožnově, krize Znojma dál trvá i přes pohárovou výhru a další zápasy vyhrávali především favorité.

Autor Towwelie Cmíry reputace Towwelie Cmíry
Ohodnoť článek

100%

1.MVIL Ostrava LEXX x FBC Kladno Kanonýři Kladno  2:5

Hráči MVILU, posílení poslední výhrou nad vedoucím týmem tabulky, vlétli do zápasu lační přidat další 3 body. Bohužel první gól pro domácí padl z čepele Richtra, který ze středu hřiště umístil střelu k tyči a gólman byl bez šance jakkoliv zasáhnout. Domácí se dočkali první střely na branku až v 15. minutě a druhou přidali zpoza branky, kdy balón poskakoval po brankové čáře díky špatně postavenému Šimonovy. Ve druhé třetině hned ze 3, střeli domácích propálil na bližší tyč Šimona Kalous. V čase 22:14 se nechal naprosto zbytečně vyloučit Nushart, ale pomyslná přesilová hra vyrovnala pouze hru na hřišti a co více, Slivka vyslal hosty do vedení po krásné idividuální akci, poté se mu podařilo zanedlouho přidat další zářez na hůl. Do konce třetiny byl na trestnou vykázán Tomiczek za nesportovní chování, což hosté nedokázali zužitkovat. Do poslední periody se tedy šlo za stavu 3:1 pro hosty. Domácí věděli že pokud chtějí bodově uspět budou muset něco změnit. Bohužel jediné, co se jim podařilo změnit, byl důraz hry, střelba na branku se stále nedařila. Toho zužitkovali hosté, kteří přidali ještě dvě branky a to z holí nejprve hrající ikony Kladna Leipnera a pak bílého démona Přívary. Domácím se nakonec podařilo stav trošku zkorigovat na konečných 5:2.

Hodnocení trenérů:

Komentář zápasu hostujícího týmu, Buka Jana: Víc boj než florbal, ale vydařené vítězství se počítá.

Komentář zápasu domácího týmu, Holovky Jana: Dnes rozhodla florbalovost. Soupeř byl o něco lepší. Děkuji klukům za obětavost.

MVIL Ostrava – FBC Kanonýři Kladno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Kalous, 59. Machálek (Šebesta) – 2. Richtr (Burian), 24. Slivka (Štechmüller), 28. Slivka (Štechmüller), 50. Leipner (Přívara), 53. Přívara (Leipner). Diváci: 40

FBC Brzdy CZ Česká Lípa x Black Angels  11:4

Česká Lípa nastupovala do tohoto zápasu s velkým respektem, jelikož se jim nepodařila zvítězit ani v jednom z předešlých zápasů. To se jim podařilo zlomit až teď před domácím publikem. Úvod zápasu tomu však nenasvědčoval, když se prosadil Moravec a následně Renčín. Domácí ale za 2 minuty dokázali opět srovnat, a co více do konce třetiny se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině demolice Andělů pokračovala a to především v jejím prostředním dějství, kdy na 7:2 zvyšoval Tichý. Renčín stačil pouze korigovat na 7:3 a to 5 minut před koncem třetiny. Tomáš Janeček zřejmě o přestávce promluvil svým svěřencům do duše, jelikož se podařilo stáhnout skóre na rozdíl 3 branek. To bylo ale bohužel od Blacku vše a branky již stříleli pouze domácí, než je zastavil konec zápasu.

Vyjádření trenéra hostů Tomáše Janečka: Dnes jsme hráli pouze prvních 10 minut, což nám na vítězství nestačí.

Vyjádření trenéra domácích Jiřího Stožického Jsem rád, že jsme se za stavu 0 : 2 nepoložili a velkou snahou zápas otočili.

FBC Česká Lípa – Black Angels 11:4 (4:2, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 12. Hřebřina (Vlček), 14. Hřebřina (Mlejnek), 19. Tichý, 20. Novák (Karel), 23. Jirsa, 30. Tichý (Jirsa), 35. Tichý (Pastor), 49. Podrabský, 56. Vnuk, 58. Karel (Novák), 60. Podrabský (Vnuk) – 6. Moravec (Renčín), 11. Renčín (Moravec), 36. Renčín (Nekola), 45. Vlasák (Vaculík). Diváci: 203.

Spartak Pelhřimov x FBŠ Hummel Hattrick Brno  5:6

Hattrick přijel jako jasný favorit zápasů a to od prvních minut potvrzoval, když za první třetinu domácí nepustil ke slovu a sám dokázal první dějství ovládnout 4:0. Tomu nasvědčují i střely, kdy domácí dokázali vystřelit pouze 12x, zato hosté zasypali Venkrbce 23 střelami.  Po první přestávce přidali hosté ještě jednu branku, než se podařilo otevřít skóre i domácím. A kdo by v tom měl mít prsty než Kučera a mazák Kos. Druhá branka přišla hned vzápětí, a to z hole Pitharta. Do konce třetiny se podařilo hostům ještě vstřelit jednu branku, a kdo by čekal, že poslední…? To, co se odehrálo v poslední třetině, ukazuje, co dělá florbal florbalem. Domácí ukázali parádní jízdu, které chyběla jen pomyslná třešnička v podobě bodu, jelikož v čase 54:14 Fučík dotahuje na rozdíl jedné branky a schylovalo se k dramatu, který trošku překazila hra 3 na 3 díky potyčkám na hřišti. I přes prohru Pelhřimov ukázal, že se s nimi stále musí počítat a že nikdy nehází flintu do žita…

Vyjádření trenéra hostů Davida Neruda: Dnes těžce vybojované vítězství. Jsme rádi za 3 body.

Vyjádření trenéra domácích Petra Zajíčka: Bohužel rozhodla 1.třetina, kterou jsme dokonale zaspali. Děkuji divákům za krásnou kulisu

Spartak Pelhřimov – FBŠ Hattrick Brno 5:6 (0:4, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Kučera (Kos), 32. Pithart (Fučík), 39. Kučera (Poduška), 46. Charouzek (Poduška), 55. Fučík (Zrzavý) – 10. Houšť (Habr), 11. Kolajta (Grich), 18. Kolajta, 20. Grábl (Kolajta), 25. Mati, 33. Macálka (Kolajta). Diváci: 105.

Florbal Ústí  x  FbK Svitavy  11:6

Do Ústí se pro body nejezdí to je známá věc, která se potvrdila i v tomto zápase. I když hosté vedli po první třetině 3:2, nakonec si odvezli přes půlku republiky 11 flastrů a výsledek 11:6. Klíčový se stal gól na 6:4 z hole, kterou vlastní Stummer, který vymetl pavučinku v brance Skácelíka. V poslední třetině se již žádný zázrak ani náznak nekonal a tak domácí jen pohodlně přidávali branky a hráli to, co potřebovali.

Komentář trenéra hostů p. Štancla: Z mého pohledu utkání postrádalo prvoligové parametry ve všech směrech. Oba týmy vyrobily velké množství chyb. Ústí nás vyškolilo z produktivity. Atmosféra výjezdního utkání jako za mých mladých let v tanečních. Gratuluji soupeři a čauky mňauky.

Komentář trenéra domácích p. Syryčanského: I bez mladých pušek bereme krásné 3 body z venkovního zápasu. Zlatá sluneta! Chvilka laxnosti nás stála první třetinu, ale pak jsme se proti fc sekerka několikrát krásně prosadili a začali opět válcovat.

Florbal Ústí – FbK Svitavy 11:6 (2:3, 4:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 6. Vojta (Pojar), 16. Kopecký (Schuschwary), 22. Stummer, 31. Vojta (Schuschwary), 36. Kučaba (Grosse), 37. Stummer (Kopecký), 43. Schuschwary (Kopecký), 46. Pojar (Kopecký), 47. Grosse (Nikolič), 52. Sattler (Stummer), 53. Schuschwary (Kopecký) – 10. Kolena, 15. Štancl, 15. Říha (Pakosta), 32. Nonn (König), 46. Štancl (Prudil), 47. König (Čížek).Diváci: 90.

1.FBK Rožnov p/R x FBC Start98  8:5

Start na zápas přijel se značným zpožděním a to díky bouračce, kdy do jejich autobusu narazil neopatrný řidič. Tato nepříjemná okolnost se projevila i do vývoje zápasu, kdy domácí první třetinu ovládli celkem jasně 3:0, což ve finále znamenalo konečný bodový zisk. Hosté se do zápasu dostali až ve třetí třetině, což bohužel nestačilo na nic, a tak se vydali na dlouhou cestu do Prahy bez bodového zisku.

Komentář trenéra hostů FBC Start98 Davida Derky: "První dvě třetiny byly přesně ve znamení toho, čeho jsem se obával, když do nás nabouralo auto, domácí dokázali využít naše chyby. Škoda poslední třetiny, kdy to mohlo být ještě zajímavé. Doufám, že dojedeme bez komplikací domů."

Komentář trenéra domácích 1.FBK Rožnov p/R Zbyňka Macury: "Jsem rád, že hosté vůbec dorazili přes vážné komplikace na dálnici. Nikdy se nám proti nim nehraje dobře, o to víc nás těší, že naordinovaná taktika nesla svoje ovoce. V závěrečné části jsme byli na facku snad s výjimkou gólu do prázdné brány."

FBK Rožnov pod Radhoštěm – FBC Start98 8:5 (3:0, 4:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 5. Viktořík (P. Barabáš), 14. Žitník (Krhut), 19. Viktořík (Krhut), 25. Velech (Čejpa), 34. Čejpa (Velech), 39. Čejpa (Velech), 40. Zimmer (S. Barabáš), 60. Velech – 22. Pražák (Stejskal), 49. Řehulka, 54. Slavík (Schuller), 56. Volf (Kropáček), 57. Vavro (Mareš). Diváci: 135

TJ Znojmo LAUFEN CZ x FBC Liberec

Znojmo zmítané špatnými výsledky z posledních kol přivítalo na domácí půdě Liberec, kterému se také nedařilo dle svých představ. Tento zápas by se dal označit naprosto jednoznačně, a to tak Znojmo x Ferdan. Ano Prokop Ferdan naprosto jednoznačně hráč zápasů, rozhodl toto utkání 6 body, a to za 5+1. Znojmo sice vyhrálo první periodu, ale to bylo z jejich strany vše, zbylé dvě prohráli 0:3 a poté 1:5. Liberec se tímto vítězstvím dostal v tabulce právě před Znojmo a i když stále ztrácí 2 body do play-off, tak ukázali, že hrát nezapomněli. To jestli tento výsledek bude znamenat jen záchvěv a nebo navázání nějaké šňůry se dozvíme již v úterý, kdy přivítají nováčka z Ostravy. Zato Znojmo se pokusí reparát složit proti rozjetým Sršňům a o to víc venku…

Vyjádření trenéra Liberce Zdeňka Skružného: "Konečně jsme dotáhli do vítězného konce utkání, ve kterém jsme vedli a proměnili velkou část našich příležitostí. Velká spokojenost".

Vyjádření trenéra Znojma Jana Šťastníka: "Zasloužené vítězství Liberce. Je škoda, že jsme nenavázali na výkon ze středeční poháru. Spousta chyb.

TJ Znojmo – FBC Liberec 4:10 (3:2, 0:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 2. Pánek (Horák), 14. Palát (Virgl), 16. Sláma (Herman), 49. Pánek (Kučera) – 1. Ferdan (Valeš), 6. Blažek (Böhm), 22. Ferdan (Valeš), 28. Ferdan (Valeš), 31. Böhm (Blažek), 43. Ferdan (Valeš), 47. Veselý (Ferdan), 51. Veselý (Blažek), 55. Ferdan (Štěpánek), 56. Böhm.Diváci: 142.