Nepřihlášen

Torpedo Havířov a Gullivers odskočili svým soupeřům na čele tabulky

Osmé kolo Národní ligy – skupiny východ rozdělilo tabulku na tři části. Na čele se osamostatnily týmy Gullivers a Torpeda. Ve středu tabulky se bodové rozdíly zmenšily, mezi třetím a devátým celkem je rozdíl pouhých pět bodů. Na posledních třech místech jsou týmy, které na své protivníky ztrácí už větší bodový rozdíl.

Autor Štěpán Hladký reputace Štěpán Hladký
Ohodnoť článek

84%

ASK Bystřice n.P. - Hippos Žďár n/S. 4:8 (0:3, 2:3, 2:2)

O výhře hostujícího týmu rozhodla bezesporu první třetina, která se Bystřici vůbec nepovedla. Florbalisté Žďáru ale vyhráli zaslouženě, v zápase na tom byli techničtěji lépe než soupeř. Hippos domácí tým přehrál také svou velkou bojovností. Domácí hráči se místo hry soustředili na rozhodčí, což jim také určitě nepomohlo.

FBC Vikings Kopřivnice - FbC Frýdek-Místek 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

V Kopřivnici viděli diváci až nad očekávání velké drama, které nakonec dopadlo lépe pro domácí celek. Všichni očekávali, že Vikings svého soupeře přejedou jednoznačným způsobem. Frýdek-Místek ale dodržoval pokyny svého trenéra a nakonec z toho byla těsná prohra, která byla způsobena individuálními chybami ve třetí třetině.

S.K. P.E.M.A. Opava - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:7 (2:2, 1:0, 1:5)

Šlágr osmého kola rozhodla třetí třetina, ve které hosté nastříleli do opavské branky pět gólů, čímž zvrátili skóre ve svůj prospěch. Domácí na začátku poslední části dokonce vedli o dvě branky, ale o pár chvil později se spustil brněnský brankostroj, který nešel zastavit. Brno tak zvítězilo a udrželo si kontakt s vedoucím Torpedem.

Sokol Erupting Dragons H. Brod - Z.F.K. Petrovice 6:10 (4:4, 1:2, 1:4)

Další utkání, které rozhodla až třetí třetina. Petrovice dokázaly vstřelit v úseku pěti minut v poslední části hry celkem čtyři branky, čímž definitivně rozhodly o vítězi utkání. V první třetině ale diváci v Havlíčkově Brodě viděli divokou přestřelku, která nakonec skončila v poměru 4:4.

Florbal Torpedo Havířov - Paskov Saurians 11:4 (3:0, 4:1, 4:3)

Torpedo zvítězilo v souboji s posledním Paskovem jednoznačným rozdílem. Saurians mají na svém kontě stále nula bodů. Havířov měl ve většině času míček na svých florbalkách a hostující hráči se nezmohli k ničemu. Domácí přehráli Paskov úplně ve všech ohledech – byli rychlejší, dravější a hlavně trestali chyby.

TJ Slovan Havířov - FbC Aligators Klobouky 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Poslední utkání osmého kola se odehrálo taktéž v havířovské hale, ale oproti Torpedu až v neděli. Slovan přivítal v městské sportovní hale Klobouky. Zápas rozhodly chyby, kterých udělali hosté více a po zásluze tak prohráli. Slovan se mohl opřít o dobrou obranu podpořenou skvělým gólmanem. Tomáš Daniš zaznamenal v utkání hattrick.