Nepřihlášen

Buldoci v přestřelce ztratili s Chodovem, Vítkovice potrápily Boleslav

V pokračujícím 9. kole bylo k vidění zejména gólově přeplněné derby Buldoků s Chodovem, které Chodov rozhodl v prodloužení a dotáhl se tak na první Brno. Vítkovice dokázali potrápit Boleslav a ukrást ji další bod. Zajímavý zápas byl k vidění také v Pardubicích, kde hráči FBC Ostrava famózně otočili skóre ve svůj prospěch. Dnes je na programu dohrávka Sparty s Bohemkou a zítra nás čeká další sváteční kolo.

Autor BestFlorbal reputace BestFlorbal
Ohodnoť článek
 
Buldoci v přestřelce ztratili s Chodovem, Vítkovice potrápily Boleslav
100%

Hu-Fa Panthers Otrokovice - TJ Sokol Královské Vinohrady - 4:3pp

Dle očekávání se hrála od začátku vyrovnaná hra a diváci, kteří dorazili v hojném počtu, si museli na gól počkat až do 16. minuty, kdy otevřel skóre domácí Vaněk. O chvilku později však SKV dokázal odpovědět a do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhá třetina pokračovala podobně, jak první a vyrovnané skóre i díky obou golmanům platilo až do 39. minuty, jenž se znovu vedení přelilo na stranu domácích - 2:1. V posledním dějství domácí hned z úvodu nabídli hostům přesilovou hru, kteři nepohrdli a srovnali na 2:2. Gól SKV nakopl a Milan Bína o 5 minut později dokázal vytěžit první vedoucí branku pro svůj tým - 2:3. V dramatické koncovce zápasu dokázali Panteři proměnit nabídnuté trestné střílení a srovnat. Vyloučení Vaňka v samotném závěru 3. třetiny ještě trochu pochuchalo nervy domácích fanoušků a jistě i trenéra, ale naštěstí se hosté již neprosadili a oba celky čekalo prodloužení. V tom musely Otrokovice ještě ubránit zbytek přesilovky a následně rozhodly zápas ve svůj prospěch trefou Krchňáčka. 

Branky a nahrávky:

 16. Vaněk, 39. Nagy (Vaněk), 56. Ťopek, 63. Krchňáček (Kostka) – 18. Zavadil (Skřivánek), 45. Linhart (Stuchlík), 50. Bína (Gregor)

Sestavy:


Hu-Fa Panthers Otrokovice: Michajlovič (Malina) – Blizňák, Volek, Vaněk, Uhrinovský, Krchňáček, Ťopek, Večeřa, Kostka, Nagy, Rozumek, Kováč, Nagy, Graclík, Sovják, Krchňáček, Kořený, Petřík, Hrdina.


TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Rossi, Králík, Linhart, Raiter, Kareš, Gregor, Bína, Záň, Raiter, Baudisch, Hanák, Záň, Zezulka, Skřivánek, Stuchlík, Stuchlík, Kroupa, Zavadil.

 

1. SC Vítkovice Oxdog - Technology Florbal MB - 5:6psn

Před vítkovickými hráči stál nelehký soupeř, nicméně od úvodu zápasu měli problém s vyrovnáním tempa hry spíše mladoboleslavští. Domácí předváděli svoji hru v plné kráse a v 8. minutě šli zaslouženě do vedení. Díky obranám a bojovnému výkonu však další branky v první třetině nepadly a do šaten se šlo za stavu 1:0. V druhé třetině si týmy role vyměnily a Boleslav hned zkraje vyrovnala. Vítkovice dokázaly odpovědět vzápětí znovu vedoucí brankou, avšak hosté pokračovali ve zvyšování otáček a díky 3 trefám zvládli také zaslouženě otočit zápas na 2:4. Jelikož se v šatně Vítkovic pravděpodobně strhla během přestávky vichřice, viděli fanoušci ve třetím dějství znovu tým z úvodu utkání, který nejprve dokázal dát kontaktní gól a po ubráněném oslabení i následně v 51.minutě srovnat na 4:4. Boleslav toužila po 3 bodech a dát jim je mohl svojí trefou v 57. minutě Natov. Nicméně Hájek ve spolupráci s Jankulárem dokázali znovu srovnat a zápas musel jít do prodloužení. V tom byla k vidění především opatrná hra a pouze 1 střela prošla až na bránu. Diváky tak čekalo rozuzlení až v nájezdech, které rozhodl v poslední sérii Curney. 

Branky a nahrávky:

 8. Jan Šebesta (Matúš), 24. Rýpar (Matejčík), 47. Hájek (Řezanina), 51. Jastřembský (Matejčík), 58. Hájek (Jankulár) – 23. Salát (Pluhař), 29. Křenek (Salát), 30. Natov, 38. Salát (Ekl), 57. Natov, rozh. náj. Jiří Curney

Sestavy:

1. SC Vítkovice Oxdog: Souček (Lupták) – Jankulár, Mertha, Jan Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Jurdzin


Technology Florbal MB: Rytych (Pech) – Tomáš Novák, Petr Novák, Ekl, Salát, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bouška, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov, Renčín

 

itelligence Bulldogs Brno - FAT PIPE Florbal Chodov - 10:11pp

Utkání, ve kterém nechybělo nic, snad jen obranná hra. Ale emoce, využité přesilovky, pohledné zákroky brankářů k tomu navíc obrovské množství branek byli odměnou více jak 4 stovkám diváků, kteří na souboj o první místo dorazili. Přestřelku odstartoval už ve 2. minutě Krajcigr, následně Chodov zvládl vyrovnat. Avšak zbytek první třetiny patřil už naplno domácím a do šaten se šlo za stavu 5:2. Hosté se museli težce vracet do zápasu, k čemuž přispělo i snížení na 5:3, avšak po dalším gólu Buldoků a následně i využité přesilovky to za stavu 7:3 vypadalo pro hosty špatně. Do konce třetiny se však pomalu začalo rozjíždět představení Dóži (2+4) a Ondruška (5+2), kteří se podíleli na snížení a skóre 8:6 na konci třetiny ještě slibovalo zajímavou třetí třetinu. V 42. minutě zápasu dokázali hosté snížit už na 8:7, po čemž následovalo 8 minutové dobývání branky Brna, které se ze sevření dokázalo dostat až 51. minutě, svoji využitou brejkovou situací a gólem na 9:7. Když Krajcigr završoval svůj hattrick a zvyšoval už na 10:7, byl zároveň vyloučen Ondráček za nesportovní chování a Chodov v přesilovce opět snižoval na 10:8. V 59. minutě šli hosté do power-play a Buldoci bránili zuby-nehty. Půl minuty do konce to už vypadalo na vítězství Brna, avšak zmiňovaní Dóža s Ondruškem odmítli prohru, když během posledních 30 sekund třetí třetiny dokázali zápas znovu vyrovnat a dotáhnout do prodloužení. V tom chtěli domácí zvrátit na svoji stranu alespoň bod navíc avšak znovu dvojice Dóža-Ondrušek rozhodla zápas ve prospěch svého týmu. 

Branky a nahrávky: 

2. Krajcigr (J. Koutný), 4. Žižka (Coufal), 5. Ondráček (Krajcigr), 8. J. Koutný (Kuhn), 19. Krajcigr (Ondráček), 27. Coufal (Juhaňák), 28. Kadlec (Coufal), 37. Coufal, 51. Ondráček (J. Koutný), 54. Krajcigr – 3. Ondrušek (Sýkora), 16. Tyl (Dóža), 25. M. Koutný, 30. M. Koutný (Ondrušek), 35. Ondrušek (Dóža), 38. Dóža (Tyl), 42. Strachota (Kotlas), 54. Ondrušek (Sýkora), 60. Ondrušek (Dóža), 60. Dóža (Ondrušek), 64. Ondrušek (Dóža)

Sestavy:


itelligence Bulldogs Brno: Kuhn (Kejík) – Hauser, Brom, Kadlec, Částek, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, J. Koutný, Voltner, Ondráček, Mendrek, Bauer, Hronek, Krajcigr, Žižka, Jakůbek


FAT PIPE Florbal Chodov: Mück (21. Barák) – Jelínek, Pražan, Kašovský, Fiala, Tyl, Vávra, Klápa, Procházka, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, M. Koutný, Chmelíček, Dóža, Strachota, Bouša, Kotlas

 

Sokol Pardubice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 5:8

I toto utkání přikálo solidní diváckou návštěvu a domácí se fanouškům chtěli odměnit. V první třetině jim k tomu dal příležitost svým tvrdým faulem Plíhal, za který vyfasoval 5-ti minutový trest. Zde si mohli Sokolové nacvičit sehrávku přesilové hry, která se jim vyvedla více než dobře a faul Plíhala byl potrestán 3 trefami do Lajovi sítě. V polovině třetiny Formánek zvyšoval již na 4:0 na což reagovalo FBC o 5 minut později svojí první trefou na 4:1, avšak následně znovu nabídli hosté domácím přesilovku a ti znovu nepohrdli, do šaten se tak šlo za stavu 5:1. Do druhé třetiny nastopilo FBC se střídajícím Klobučníkem v zádech a praděpodobně s řevem trenéra Smetáka v uších. Každopádně obojí mělo pozitivní účinek a hosté začali umazávat náskok a získavat herní převahu na hřišti, která gradovala zejména zase po dvojnásobném vyloučení Pardubic, jenž zužitkovali ostravští dvěma trefami a i díky snížení Plíhala v úvodu třetiny se šlo do šaten již za příznivějšího skóre pro hosty - 5:4. Ostrava v posledním dějsví dál pokračovala svojí hrou v získávání zápasu na svoji stranu, naopak Pardubice ztratily jistotu v koncovce a po vyrovnání Hrabala ve 44. minutě ztratily také zápas. Hosté dokázali přidat další 3 direkty a domácí i při svém závěrečném power-play už žádné branky nepřidali. FBC si tak do Ostravy odváží plný bodový zisk a zůstává na 8. místě tabulky.

Branky a nahrávky:

 4. Zozulák (Teichman), 6. Těpa, 8. Bahník (Zozulák), 10. Formánek, 18. Ďopan (Brychta) – 15. Hrabal (Zbořil), 21. Plíhal (Trulík), 33. Svačinka (Komačka), 34. Hrabal (Svačinka), 44. Hrabal, 49. Hrabal (Svačinka), 52. Hrabal (Trulík), 56. Trulík (Hrabal)

Sestavy:


Sokol PPAS Pardubice: Levinský (Víšek) – Oubrecht, Kunt, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Chmelař, Ďopan, Němeček, Krigovský, Formánek


FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Robenek, Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Církl, Ivan, Komačka, Zbořil

 

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians

V dohrávce 9. kola bude k vidění pohárová odveta z minulého týdne, kde v derby pražských týmů byla úspěšnější Bohemka. Sparta však byla vyrovnaným soupeřem a dá se předpokládat, že nejinak tomu bude i dnes. O motivace navíc se postará i touha po zmiňované pohárové odvetě. Zápas se tak může lámat až v prodloužení.

 

Aréna Sparta, 16.11.2015, 20:10 - živě na ČT4 sport

Tip redakce: 7:8pp

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah