Nepřihlášen

Mladší žáci potvrdili svoji dominanci v lize na turnaji v Kyjově


Další kolo měla na programu liga mladších žáků. I k dalšímu kolu odjížděl tým Očova nažhavený a s odhodláním získat čtyři výhry. Tentokrát se k týmu nepřipojil brankář Radek Kučera, který se chystal s týmem starších žáků na další program a chyběl elitní obránce druhé řady Matěj Příkazký. Očov po velmi povedeném výkonu zvítězil ve všech čtyřech utkáních se skore 44:5.

Autor Alexander Tyl reputace Alexander Tyl
Ohodnoť článek
 
Mladší žáci potvrdili svoji dominanci v lize na turnaji v Kyjově
100%

 V prvním utkání se postavil Očov kyjovským Drakům, ti jsou tradičně odlišeni ještě dovětkem. Tentokrát tým green obdržel od Očova čtrnáct branek a brankář Očova, Petr Luňák, udržel čisté konto, navíc si připsal asistenci za povedený výhoz na branku Dominika Masaříka. V tomto utkání se nebývale předvedl Petr Příkaský, který nastřílel Kyjovu šest branek. „Utkání z naší strany velmi povedené, hráli jsme naprosto skvěle, kombinačně a dokázali jsme soupeře naprosto vymazat,“ dodává hlavní trenér Očova, Jiří Wagner.

 

V dalším utkání se potkali očovské Straky s FATRem Dubňany. Svého soka porazili 12:0. Další nulu vychytala i talentovaná brankářka Očova, Nikola Vanďurková. První lajna excelovala. Fučík-Dacík-Příkaský si připsali v tomto utkání všech dvanáct branek. „Další velmi povedené utkání. Delší dobu jsme trénovali některé pasáže hry a začíná se nám to vyplácet. Jsem moc rád, že dřina na tréninku se začíná přenášet i do hry. Musím pochválit oba naše brankáře, kteří jsou naší jistotou v průběhu celé sezony,“ dodává Wagner.

 

Dalším soupeřem, který vyzval Očov byl TJ Sokol Hovorany. Mladý tým, který s florbalem začíná přijel na turnaj jen v sedmi lidech, ale i tak předvedl velmi dobrý výkon a dokázal Očovu nasázet dokonce tři branky. Očov oproti tomu kontroval brankami čtrnácti. „Opět jsme hráli velmi dobře kombinačně, navíc se v tomto utkání prosadili i hráči naší druhé lajny, která s florbalem na této úrovni začíná, nebo nedostávali hráči dříve více prostoru, což je chyba a my se to snažíme nyní napravit. Velmi mě těší hlavně příspěvek Antonína Baldriána, který vstřelil se svou novou super holí branku, a také branka Michala Skořepy. Ten nastoupil v obraně a vedl si velmi dobře. Určitě je to velmi dobrý příslib i do budoucna, protože dříve byl Michal často přehlížen, k čemuž nevidím důvod,“ chválí své svěřence Wagner. Vobraně nastoupil Skořepa s Jakubem Křivou, který je zatím překvapením sezony pro očovské trenéry, tak fanoušky. „Těší mě, že si naší dobré práce všimli i rodiče. Jakub je pro mě milým překvapením. Je velmi pohyblivý, rtuťovitý, má zájem, nechá si poradit, navíc rád útočí, zajímavá střelba, kterou když vyšperkujeme máme tady nového Ondru Lorence (bývalý kapitán Očova), nebo Ondru Tomíka (současný kapitán očovských starších žáků),“ chválí Křivu, který přišel z nižší kategorie před sezonou, Wagner.

 

V posledním utkání se proti Očovu postavil natěšený druhý tým Kyjova, FBC Dragons black. Ten před skvělou domácí kulisou chtěl potrápit Očov, ten se však nedal a dokázal soupeře zatlačit, který hrozil jen z brejků a chyb Očova. Z dvou takových výpadů dokázal Kyjov vstřelit dvě branky, Očov však dokázal nastřílet svému soupeři čtyři, a tak zvítězil poměrem 4:2. V utkání zaznamenal hattrick Petr Fučík, který dokázal svou brilantní technikou nejednou zamotat hlavu domácí obraně a brankáři. „Utkání bylo hezky nahecované, my jsme měli trošku problémy v koncovce, ale herně jsme byli o mnoho lepší než soupeř. Dokázali jsme ho zmáčknout před vlastní brankou a bylo otázkou času, kdy zápas ovládneme. Musím pochválit i druhou lajnu, která si vytvářela šance a snažila se hrát dobře s míčkem, v obraně sice kluci sem tam hořeli, ale zvládli to skvěle,“ dodává Wagner.

 

Očovští mladší žáci se nyní budou připravovat na další kolo, ke kterému zavítají do Brna, tam je bude čeká další zajímavý soupeř Hattrick Brno. „Trénujeme a připravujeme se pravidelně, nebojíme se žádného soupeře, ba naopak je to pro nás výzva. Máme hráče, kteří už dva roky hrají za starší žáky, takže mají zkušenosti i z větších zápasů. Máme velmi dobré individuality a tři nadprůměrné brankáře. Těší mě i vize do budoucna, protože ta vypadá velmi slibně i na několik dalších sezon,“ dodává šéftrenér ŠSK Očov Hodonín, Jiří Wagner.

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah