Nepřihlášen

Starší žáci: Smekám před naším týmem, hlásí Wagner

Další herní víkend za sebou mají očovské Straky. Tentokrát přesvědčivě vybrakovali halu v Brně. Po výsledcích 20:4 a 6:2 vedou tabulku ligy a kráčí k další kvalifikaci o finálový turnaj MČR ve florbale. Očov si poradil tentokrát s týmy Moravan a brněnských Židenic. Své kvality opět potvrdili Michal Valachovič, který zaznamenal osm branek a kapitán týmu Ondřej Tomík.

Autor Alexander Tyl reputace Alexander Tyl
Ohodnoť článek
 
Starší žáci: Smekám před naším týmem, hlásí Wagner
100%

V prvním utkání se Očov postavil týmu FK Troopers Moravany. Tým složený z mladých hráčů, kteří s florbalem začali teprve nedávno nevzdoroval očovské mašině příliš dlouho. Ze hřiště, kde se i místy zbytečně jiskřilo, odcházel soupeř s přídělem 20:4. Zápas byl velmi vyhecovaný a místy, i v hledišti mezi početným kotlem diváků z Hodonína a pár rodiči z Moravan. „Zápas jsme skvěle zvládli, poprvé snad v životě jsem začal na tribuně, když můj tým hrál. Následně jsem si šel aspoň sednout za střídačku, to když už planuly vášně moc. Naši hráči si však se zápasem skvěle poradili a nenechali se vyprovokovat k oplácení, či nějakému zbytečnému faulování,“ dodává šéftrenér ŠSK Očov Hodonín, Jiří Wagner. Moravany hrály navíc celkem sedmkrát oslabení a očovští dokázali celkem pět využít. „Soupeř, který proti nám bude hrát tolikrát v oslabení nemá žádnou šanci. Troufám si odhadovat, že využijeme z deseti tak osm přesilovek, což je v této kategorii nevídané,“ dodává Wagner.

 

V prvním utkání tohoto víkendu se výrazně prosadil Michal Valachovič, který vstřelil sedm branek a na dvě nahrál. „Michal hrál v tomto utkání skvěle, řekl bych, že možná jeho nejlepší utkání v této sezoně. Čas, kdy nás opustí se rychle blíží, takže si užívám dobu, kdy můžu mít takový talent ve svém týmu,“ s radostí v hlase dodává Wagner. Výrazně se prosadila také druhá lajna, která nastoupila ve složení Uher-Dacík- Příkaský Petr. Celkem tato lajna zaznamenala devět branek. Výrazně se vedlo i obránci a kapitánovi Ondřeji Tomíkovi.

 

Očov také v tomto utkání zaznamenal jeden velký návrat. Levé křídlo, Jáchym Lisý, se po krátké pauze vrátil na hřiště a hned v prvním utkání přispěl dvěma brankami k výhře. „Jáchym je ve věku, kdy se trošku hledá. Nicméně i přes dlouhé debaty a lehkého nátlaku se mi podařilo, ho přesvědčit, že celou florbalovou dřinu nehodí teď za hlavu, ale pomůže nám v sezoně a vlastně i sobě,“ dodává radostně Wagner.

 

V dalším utkání se postavil Očovu domácí tým Židenic. „Židenice se velmi zlepšily od začátku sezony. Myslím si, že v naší divizi budou určitě bojovat o dobré umístění. Navíc se umí připravit na svého soupeře,“ představuje domácí, Wagner. Do utkání vstoupil Očov velmi dobře a nenechával nikoho na pochybách, kdo bude pánem na hřišti. Očov stupňoval svůj tlak a Židenice hrozily hlavně z brejků a „centrovaných“ míčků před branku Patrika Šottla. „V utkání jsme dominovali, vycházelo nám téměř vše, na co jsme sáhli. Útočníci se dobře vraceli, obránci byli velmi přesní při bránění, a dokonale dokázali rozehrávat naše akce. Navíc jsme tentokrát stříleli branky ze střední vzdálenosti, na to jsme se v posledních týdnech hodně zaměřovali,“ předestírá výsledek, Wagner. Jeho tým nakonec zvítězil 6:2 a nenechal nikoho na pochybách, že bude i letos velmi silný. „Hned druhý zápas jsme nešťastně prohráli, ale už vyhlížíme odvetu. Těšíme se na brněnské Sršně a tajně doufáme, že se s nimi potkáme před domácím publikem. Navíc i ve druhém utkání se prosadil Jáchym (2 branky + asistence), takže jsme ještě silnější. Teď máme velmi dobré tři lajny a k tomu ještě několik schopných hráčů v mladších žácích. Pokud se brzy uzdraví i Tomáš Popovský (zranění kolene), budeme v top sestavě a porazit nás bude složité,“ dává výčet es Hodonína, Wagner.

 

Ve druhém utkání se prosadil vedle výše zmiňovaného Jáchyma Lisého i kapitán týmu Ondřej Tomík, který opět zaznamenal dvě branky. „Pačes (Ondřej Tomík) má skvělou formu. Těší mě, že se mu daří od ledna, kdy na něm obrana našeho týmu ležela, kvůli zraněním. A tuto formu si drží i nadále. Navíc na obránce je velmi produktivní (v brankách drží skvělé třetí místo v celé lize). K tomu když připočtu všechny jeho lidské kvality máme tady i letos komplexního hráče, který toho může hodně dokázat,“ dodává Wagner. Ten dokázali v tomto turnaji velmi dobře zabudovat mladší hráče a ti mu to dokázali splatit povedenými výkony. „Jsem rád, že máme z čeho vybírat. Umíme pracovat dobře s mladšími hráči, ti vidí v hráčích, kteří umí a vyhrávají vzory. Chtějí se jim vyrovnat a to vytváří samovolně velkou kvalitu. Nejsme žádný superklub, ale chceme produkovat komplexní a šikovné hráče, kteří se prosadí ve větších klubech,“ dodává Wagner.

 

A kdo odehrál svá první utkání za starší žáky? „Tento víkend dostal příležitost Tibor Štěpanovský na centru a Jakub Křiva v obraně. Oba se neztratili, a i když nebodovali, odvedli skvělou práci. Důležité je, aby nechybovali, stíhali tempo a vše navíc je jen do plusu. Oba naplnili má očekávání a jsou velkým příslibem do budoucna,“ dodává Wagner.

 

Další utkání čeká starší žáky, až v prosinci. Následovat bude tradiční Vánoční florbalový turnaj, kde se utkají mimo jiné s FBC Ostrava, či týmem Uherského Brodu. „Velmi se těším na domácí utkání. V této sezoně budeme hrát celkem třikrát doma, takže se budeme moci předvést i domácímu publiku. Navíc na Vánočním turnaji budou kvalitní týmy, takže příprava bude, jak se patří. Zejména souboj s Brodem nám napoví, jak jsem na tom. Očekávám, že by to mohl být náš soupeř na kvalifikaci na finálový turnaj MČR ve florbale starších žáků,“ uzavírá s nadšením, Jiří Wagner. Více informací o hodonínském florbalu můžete najít na www.sskocov.cz.

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah