Nepřihlášen

PETROVICKÝ A-tým dovezl cenné tři body z Havlíčkova Brodu!

V sobotu 14.11. se mužský A-tým, po 14-ti denní pauze zaviněné pořádáním EFT v Brně, vydal na výjezd k utkání 8. kola florbalové Národní ligy – skupiny Východ. Cílem jeho cesty byl daleký Havlíčkův Brod. Místní celek Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod byl na tom před utkáním velmi dobře, když se vyhříval na 3. příčce tabulky.

To náš A-tým procházel určitým výsledkovým výpadkem. Po často zmiňované vítězné sérii, se nám bohužel nepovedly dva domácí duely. Nejprve špatný výkon v utkání s Kopřivnicí a následně prohra s Opavou v utkání, ve kterém jsme byli lepším celkem. Utkání v Havlíčkově Brodu nás tak mohlo opět „nastartovat“, avšak byli jsme si vědomi síly domácích, kteří nás v prvním vzájemném utkání na naší palubovce velmi potrápili. Navíc jsme pro tento výjezd nemohli počítat s hráči základní sestavy. Chyběli Petr Palovský, Jakub Krumplovič a Martin Schulhauser, ke kterým se přidal i trenér Roman Kantor. Utkání tak odkoučoval jeho asistent Roman Ochodek, který byl také připraven naskočit do hry.

Autor Zdeněk Bíbr reputace Zdeněk Bíbr
Ohodnoť článek
 
PETROVICKÝ  A-tým dovezl cenné tři body z Havlíčkova Brodu!
100%

Z.F.K. Petrovice 10:6 Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod

Diváci, kteří zavítali na toho utkání, dostali hned v úvodní třetině utkání dárek v podobě 8 vstřelených gólů. Skóre se poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy se k balonku dostal Marek Čížek a od mantinelu natáhl ke střele, která skončila v síti – 1:0. Domácí odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, za 15 sekund vyrovnal Jan Beránek, na kterého nás před utkáním trenér důrazně upozorňoval – 1:1. Divoký úvod pokračoval, v 5. minutě jsme rozehrávali standardní situaci z půlky hřiště. Rozehrávky se ujali Lukáš Plonka s Janem Hochmanem, který přesnou střelou vsítil svůj první gól v našich barvách – 2:1. V 9. minutě jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Poprvé v utkání zafungovala spolupráce bratří Michalíků. Patrik Michalík našel Martina Michalíka, který zakončil přesně – 3:1. Tato branka vyburcovala domácí Dragony k větší aktivitě. Ve 13. minutě přišel krásný moment domácího Lukáše Zelenky. Ten od mantinelu pořádně protáhl Jana Drobného v naší bráně, který míček odrazil zpět k Zelenkovi a ten parádním baseballovým úderem zakončil přesně – 3:2. Za 15 sekund bylo opět vyrovnáno a opět z toho byla krásná střela v podání domácího borce. Tomáš Paul vystřelil naprosto nechytatelně – 3:3. A Tomáš Paul byl při chuti, za další dvě minuty strhl vedení na stranu domácích ještě přesnější střelou, se kterou nemohl Jan Drobný nic udělat – 3:4. V 18. minutě však byl stav utkání znovu nerozhodný. Parádní akci, která by mohla aspirovat na Zlatou helmu Deli, na jejímž konci byli opět bratři Michalíkové, předvedla druhá formace. Martin Michalík tentokrát vybídnul Patrika Michalíkak zakončení do prázdné brány, se kterým neměl problémy – 4:4. Za tohoto stavu se šlo do druhé části.

Vstup do ní se lépe povedl domácím. Ti se prosadili hned ve 22. minutě, když naši chybu potrestal z brejku Tomáš Paul, který tak uzavřel hattrick – 5:4. Nicméně si troufnu říct, že druhá část poté patřila nám. Ve 26. minutě vyjádřil naši převahu gólově Roman Oborák, který po rozehrávce z rohu překonal domácího gólmana „teploměrem“ – 5:5. Další využití standardní situace z rohu předvedla opět první formace. Marek Čížek našel před bránou osamocenéhoOndřeje Firdu, pro kterého nebyl problém zakončit – 6:5. Za tohoto stavu se šlo do poslední periody.

V ní opět jako první udeřili domácí. Ve 46. minutě se se štěstím dostal k míčku Jan Bína a znovu srovnal skóre – 6:6. Od té chvíle však zavřel Jan Drobný svou bránu. Jeho výkon měl od počátku utkání stoupající tendenci a ve třetí třetině nás výrazně podržel. Naše odpověď na vyrovnávací gól domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Neuběhla ani minuta a znovu jsme vedli. V čase 45:54 se prosadil Lukáš Plonka – 7:6. Další rána pro domácí přišla v čase 46:11, kdy faulovaný Roman Oborák dokázal v pádu přihrát Marku Čížkovi, který podruhé v utkání skóroval – 8:6. A aby toho nebylo pro domácí málo, tak v čase 46:27 udeřili potřetí v zápase naši bratři Sedinové. Martin Michalík našel Patrika Michalíka, který nedal gólmanovi šanci – 9:6. Tři branky během 33 sekund byly v tomto zápase rozhodující. Třešničku na dort přidala v 51. minutě první formace, která krásnou akcí vyšachovala celou obranu domácích a Marcel Lázók neměl, po geniální přihrávce Romana Oboráka, problém trefit prázdnou ránu – 10:6. Domácí si poté sice vzali time-out, ale utkání se již více méně dohrávalo a skóre už se do konce hrací doby nezměnilo.

Na horké půdě Havlíčkova Brodu jsme tak vybojovali velmi cenné tři body do tabulky. Náš výkon se, stejně jako výkon Honzy Drobného v bráně, zlepšoval s průběhem utkání. Těžko říci, zda poté domácím došly síly, protože hráli pouze na 2 formace, ale zvítězili jsme zcela zaslouženě. Vzhledem k tomu, že naše úterní „sváteční“ utkání s Torpedem Havířov bylo přeloženo, čeká nás další daleký výjezd, tentokrát do Bystřice nad Pernštejnem. Našemu soupeři z Havlíčkova Brodu děkujeme za utkání a přejeme hodně štěstí do dalších bojů!

B: 3:31 – Čížek (Lázók), 4:18 – Hochman (Plonka), 8:17 – Michalík M. (Michalík P.), 17:58 – Michalík P. (Michalík M.), 25:47 – Oborák (Firda), 32:59 – Firda (Čížek), 45:54 – Plonka (Szweda), 46:11 – Čížek (Oborák), 46:27 – Michalík P. (Michalík M.), 50:23 – Lázók (Oborák)

Sestava:
gólmani: Drobný, Janík
obránci: Lázók – Rychlý, Šmída – Daubner, Hochman – Plonka, Mrkva
útočníci: Oborák – Firda – Čížek, Michalík P. – Foltinek – Michalík M., Kubiena – Urban – Szweda, Ochodek

 

Autor článku: Marcel Lázók

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah