Nepřihlášen

Chodov uhájil vedení v tabulce, Ostrava doma senzačně podlehla Otrokovicím

V náročném kolotoči zápasů posledního týdne bylo na programu 10. kolo Tipsport Superligy. Včera se ještě v dohrávce 9. kola dokázala bodově naplno prosadit Bohemka v zápase proti Spartě. V aktuálním kole se Chodovu podařilo poprvé obhájit vedení v tabulce. Brno zaváhalo i podruhé za sebou v zápase proti Boleslavi, která tak Buldoky střídá na 2. místě tabulky. Senzace se odehrála i v Ostravě, kde domácí FBC podlehlo hostům z Otrokovic a došlo tak na rošádu na 8. místě tabulky, které zaručuje play-off.

Autor BestFlorbal reputace BestFlorbal
Ohodnoť článek

100%

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians - 4:6

Ve včerejší dohrávce 9. kola byl po pohárové konfrontaci znovu k vidění souboj Sparty s Bohemkou. Zápas přilákal rekordní návštěvu více jak 12-ti stovek diváků, kteří viděli velmi rychlou branku Luky Časar a Sparta se tak ujala vedení hned ve 2. minutě. Po pár šancích na obou stranách hosté dokázali vyrovnat a o 3. minuty později se také ujali vedení - 1:2. Po další pasáži vyrovnané hry nabídli domácí Bohemce přesilovku a ta šla následně do vedení už 1:3, nicméně podobná situace se opakovala později, pouze si soupeři vyměnili role a Sparta po využití přesilovky snížila na 2:3. Druhá třetina herní převahu ani jednoho z týmu nepřinesla, avšak gólově byli úspěšnější znovu hráči Bohemians a šli znovu do vedení o 2 branky. Následně bylo k vidění několik faulů na obou stranách, z čehož pramenili vyloučení a dokonce nájezd pro domácí, který sice Jakub Šárka proměnil, ale z důvodu pohybu s míčkem vzad mu rozhodčí gól neuznali. Posléze šli hosté ve 32. minutě o vedení již o tři branky a s domácími to tak nevypadalo před 3. třetinou moc dobře. V závěrečném dějství Sparta zvyšovala tlak a hned zkraje posledního dějství zkompletoval svůj hattrick Luka Časar a snížil na 3:5. Martin Kisugite odpověděl o chvíli později završením také svého hattricku a bylo to znovu o 3 góly - 3:6. Vzápětí vykřesal pro domácí naději ještě nešťastný vlastní gól Marka Chlubmského na 4:6. Následně se již skóre i přes množství šancí především na straně Sparty, skóre neměnilo a tak si Bohemka připisuje další vítězství.

Branky a nahrávky:

2. Časar (Vrána), 20. Časar (Svatoš), 43. Časar (Vrána), 47. Chlumský (vla.) – 6. Kisugite (Zezulka), 9. Kisugite (Šimek), 17. Bagin (Kuncman.), 25. Poláček (Höffer), 32. Krbec (Höffer), 47. Kisugite (Šimek)

Sestavy:

ACEMA Sparta Praha: Beneš (Kotouček)- Ježek, Kadoch, Čermák, Marvánek, Rebro, Rodina, Koščo- Ujhelyi, Zouzal, Hartman, Vrána, Jaroš, Svatoš, Šnajdr, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner.

FbŠ Bohemians: Ponomarev (Hyršl)- Zezulka, Kisugite, Forman, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Krbec- Kopecký, Bagin, Křivanec, Šimek D., Mandík, Höffer, Teslík, Kindl, Šárka.

SK Bivoj Litvínov - 1. SC Vítkovice Oxdog - 5:7

Litvínov čekal v krátkém sledu znovu těžký zápas. V souboji s Vítkovicemi byla k vidění hra s velkým množstvím nepřesností a i díky tomu byla hra celkem vyrovnaná a první branku diváci viděli až ve 12. minutě, když ve vlastním oslabení otevřel skóre Jankulár - 0:1. V té samé přesilovce však Bivoj dokázal vzápětí odpovědět a vyrovnat na 1:1. Ani ne o minutu později navíc domácí dokázali vstřelit i vedoucí branku a do konce třetiny vyslédek 2:1 i ubránit. Druhé dějství již bylo gólově bohatší a po přestřelce v prvních 11-ti minutách třetiny se skóre měnilo hned 5x, když se po obratu Vítkovic dokázali Bivojové dvakrát dotáhnout a vyrovnat na 4:4. Hosté začali postupně zvyšovat tlak a do konce třetiny dokázali znovu vytěžit vedení, avšak zápas byl stále otevřen. Na začátku posledního dějství se znovu domácí museli bránit, což vydrželo do 46. minuty, ve které kompletoval Hájek svůj hattrick zvýšením na 4:6. Šebesta po chvili znovu zvyšoval už na 4:7, nicméně tato trefa ještě nakopla domácí Litvínov ke vzdoru a po delší pasáži dokázal v 57. minutě i snížit na 5:7. I přes závěrečné power play Bivojů se dál skóre neměnilo a tak si Vítkovice připisují 3 body do tabulky, které jim Litvínov zadarmo rozhodně nedaroval.

12. Skuhrovec, 13. Skalitz (Krejčí), 27. Běhavý (Procházka), 32. Plomer (Kašpárek), 57. Krejčí (Černý) – 12. Jankulár, 25. Bräuer (Šebesta), 26. Hájek (Šebesta), 28. Hájek (Řezanina), 40. Jankulár (Hubálek), 46. Hájek (Švajný), 49. Šebesta (Jankulár)

Sestavy:

SK Bivoj Litvínov: Hruška (Lachnit) – Horák, Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Chládek, Rybář, Hocelík, Hertl, Plomer, Černý, Krejčí, Nergl, Procházka, Skalitz, Pecháček, Khek, Skuhrovec.

1. SC Vítkovice Oxdog: Lupták (Souček) – Jankulár, Mertha, Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Souček, Rýpar, Jakubec, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Matúš, Skuhrovec.

Technology Mladá Boleslav - itelligence Bulldogs Brno - 9:4

Souboj týmu z nejvyšších pater tabulky, přinesl pro oba znovu těžké utkání a jelikož Buldoci podlehli Chodovu a Boleslav ztratila bod s Vitkovícemi, o motivaci zde nebylo nouze. Vyrovnaná hra přinesla úvodní branku v 6. minutě, kdy se prosadil Natov avšak vzápětí bylo znovu vyrovnáno trefou Jalového na 1:1. Po rychlých gólech jakoby oba týmy nechtěli dělat další chyby a po bezbrankové desetiminutovce přislo pouze vyloučení na straně Boleslavi, nicméně Buldoci potrestat faul nedokázali o chvíli později však domácí dostali podobnou příležitost a ukázali hostům, jak se početní převaha využívá - 2:1. Z kraje druhého dějství odskočili domácí na rozdíl už 2 branek trefou Pluhaře. V utkání se objevovalo čím dál více emocí, z čehož pramenilo i více vyloučení. Bohužel pro Brno, přislo osudné vyloučení Bauera na 5 minut, což potrestala Boleslav nemilosrdně 3-mi trefami a vytvoření náskoku 6:1. Do posledního dějství se tak nastupovalo za zdánlivě rozhodnutého stavu. Nakonec to také platilo a i přes snížení Krajcigra, který se trefil v přesilovce, to byla znovu Boleslav, která následně skórovala na 7:2. Hráči hráli dnes poněkud nezodpovědně a domácí nabídli soupeři další početní výhodu, tentokrát dokonce dvojnásobnou, kterou hosté dokázali využít a snížit na 7:2. Po závěrečné přestřelce se skóre zastavilo na konečných 9:4. Brno tak po výkonu z 2. třetiny ztrácí i tento zápas proti favoritovi, což ho stojí i 2. místo v tabulce, kde jej nahrazuje právě Boleslav.

6. Natov (Bouška), 19. Curney (Jelínek), 23. Pluhař (Křenek), 34. Jelínek (Curney), 35. Curney (Natov), 37. Chroust (Natov), 51. Pluhař (Salát), 56. Chroust, 60. Chroust (Curney) – 7. Jalový (Jeski), 47. Krajcigr (Coufal), 55. Jakůbek (Juhaňák), 57. Krajcigr (Jakůbek)

Sestavy:

Technology Florbal MB: Rytych (Pech) – Bína, Novák, Novotný, Ekl, Salát, Chroust Tad., Chroust Tom., Bouška, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov, Renčín.

itelligence Bulldogs Brno: Kejík (Kuhn) – Hauser, Brom, Kadlec, Jalový, Částek, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Jeski, Koutný, Voltner, Ondráček, Mendrek, Bauer, Hronek, Krajcigr, Žižka, Jakůbek.

FAT PIPE Florbal Chodov - Sokol Pardubice - 7:5

Znovu jsme byli svědky vývozu florbalu do nesuperligového města a v Náchodě, se tak dostalo tomuto projektu ocenění od více jak 5-ti stovek diváků. Chodov byl posílen výhrou proti Brnu a úvod utkání napovídal, že i v tomto zápase bude chtít svoji formu potvrdit a zvítězit. Pardubice se pouze bránily a hrozily pouze z brejků a i přes to, že inkasovaly také jako první, dokázali "hosté" právě z rychlého brejku vyrovnat. Těsně před první sirénou šel Chodov však znovu do vedení - 2:1, na což dokázali hráči Sokola znovu odpovědět pro změnu těsně po startu 2. třetiny. Následně šel Chodov do oslabení a nakoplé Pardubice i přes neproměněný nájezd poslal poprvé do vedení Martin Zozulák. Podobná situace se opakovala hned posléze a Pardubice znovu proměnily přesilovku a šly do vedení o 2 branky. Bohužel hráči Chodova zvládali lépe hru 5 na 5 a tak do konce 2. třetiny hosté o svůj náskok přišli a do šaten se šlo za stavu 4:4. V závěrečném dějství hosté znovu museli bránit útoky Chodova a i když obdrželi 2 branky na 6:4, dokázali vzápětí ještě znovu zdramatizovat zápas snížením Pakosty na 6:5. Po bezbrankové desetiminutovce se Sokol nadechoval k závěrečnému tlaku, avšak snahu utnul definitivně Patrik Dóža svoji trefou na konečných 7:5. Chodovu se tak podařilo své nové vedení tabulky Superligy.

5. Strachota (Pražák), 20. Strachota (Tyl), 37. Pražan (Ondrušek), 39. Pražák (Strachota), 44. Ondrušek (Pražan), 48. Dóža (Ondrušek), 59. Dóža (Koutný) – 15. Ďopan (Zozulák), 21. Janeček (Chmelař), 34. Zozulák (Ďopan), 35. Brychta (Teichman), 49. Pakosta (Zozulák)

Sestavy:

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Jelínek, Pražan, Kašovský, Fiala, Tyl, Vávra, Klápa, Procházka, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Koutný, Chmelíček, Dóža, Strachota, Kotlas, Bouša.

Sokol PPAS Pardubice: Levínský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Šťastný, Janeček, Brychta, Zozulák, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Pakosta, Pilný, Chmelař, Ďopan, Němeček, Krigovský.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Hu-Fa Panthers Otrokovice - 5:8

Úvod utkání patřil domácím, kteří dokázali jít už v 6. minutě do vedení 2:0 po spolupráci Trulík - Svačinka. Následně však otěže hry převzali hosté a i díky vyloučení na straně FBC, které hosty začalo zvedat, bylo do konce třetiny vyrovnáno na 2:2 pro změnu zásluhou hostující dvojice Večeřa - Sovják. Druhá část odstartovala trefou Hrdiny z protiútoku na 2:3 a posléze zvýšením vedení po využití přesilovky na 2:4 po spolupráci Martina a Michala Nagy. Vzápětí přislo další vyloučení domácího FBC, avšak toho oslabení již hráči Ostravy dokázali ubránit. Následně se pak pokoušeli na hosty vyzrát svojí hrou, nicméně nebyli úspěšní a po tom co se Otrokovice ubránily dokázaly v závěru 2. třetiny díky 2 zásahům zvýšit vedení už na 2:6. Úvodních 10 minut 3. třetiny patřily jednoznačně domácím, kteří dokázali zdramatizovat zápas 3 trefami a snížit na 5:6. Posléze se hrálo chvíli vyrovnaně, avšak Ostrava toužila po vyrovnání a šla znovu do tlaku, který hosté dokázali přerušit nejlepším možným způsobem - zvýšením na 5:7. Domácí stále cítili šanci a 3 minuty před koncem šli do power play, které však branku přineslo pouze do jejich sítě na konečných 5:8. Ostrava se tak s Otrokovicemi prostřilala na 8. místě tabulky.

5. Svačinka (Trulík), 6. Trulík (Svačinkja), 42. Robenek (Vojtíšek), 44. Robenek (Vojtíšek), 50. Trulík (Plíhal) – 16. Sovják (Večeřa), 20. Večeřa, 22. Hrdina (Ťopek), 28. Martin (Michal), 38. Krchňáček (Sovják), 40. Ťopek (Večeřa), 57. Kostka (Petřík), 59. Kostka (Petřík)

Sestavy:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník (Laja) – Robenek, Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Církl, Ivan, Komačka, Zbořil

HU-FA Panthers Otrokovice: Michajlovič (Malina) – Blizňák, Volek, Vaněk, Krchňáček Pavel, Ťopek, Večeřa, Kostka, Nagy Michal, Malina, Kováč, Nagy Martin, Graclík, Sovják, Krchňáček Martin, Kořený, Petřík, Hrdina.

FbŠ Bohemians - Tatran Omlux Střešovice

První dohrávku 10. kola okoření znovu pražský šlágr, který navíc znamená i souboj sousedů v tabulce. Bohemians má šanci dostat se před svého rivala z Prahy Tatran, avšak proti úřadujícími mistrovi to bude mít velmi těžké. Hosté prokazují zlepšující se formu, stejně tak jako domácí. Utkání se tak může lámat až v prodloužení, kde by mohl bod navíc brát Tatran.

SH Děkanka, 19.11.2015, 20:30

Tip redakce: 5:6pp