Nepřihlášen

Zemřela ikona přerovského florbalu Pavel Vrba


Život se neptá, buď dává, nebo
bere. Ještě jsme si nestihli pořádně užít pozitivních myšlenek z nedávného novomanželského
svazku Jakuba a Kristýny Slobodových a od včerejšího dne se musíme všichni
začít vyrovnávat se skutečností, že nás ve věku 28 let navždy opustil náš spoluhráč a kamarád
PAVEL VRBA, který 3.10.2012 v ranních hodinách tragicky zahynul při
autonehodě.

Autor Tomáš Urbánek reputace Tomáš Urbánek
Ohodnoť článek
 
Zemřela ikona přerovského florbalu Pavel Vrba
100%101×

Pavel v našem klubu působil dlouhá léta také jako trenér, především mládežnických kategorií. Mnohé z nás vedl společně s Jakubem Slobodou už od náboru v roce 2002, kdy se datuje vznik florbalového klubu v Přerově. Jako trenéři měli štěstí na silný ročník 86, 87, který dokonce dovedli v tříletém horizontu až do nejvyšší juniorské soutěže.

Dobré jméno našemu klubu Vrbka dělal i na poli regionálních rozhodčích. Se svým dlouholetým kolegou Jardou Kubáčem vytvořili vyváženou dvojici a pro letošní sezonu si dali za cíl, co nejvíce se přiblížit kolegům Jünglingovi s Ďopanem, kteří odešli do celostátních soutěží. Dá se říci, že se díky včerejší tragédii a okolnostem v regionu, rozpadla poslední dvojice, do které se vkládaly největší naděje.

Nesmíme také zapomenout, že se Pablo rád zúčastňoval také nejrůznějších letních turnajů. A to ať už jako rozhodčí, kdy se nejraději učil od Lukáše Mikuly. Nebo jako hráč, kdy nastupoval nejdříve za výběrový tým B.E.S.K.Y.D. Selection a později za nově vzniklý přerovský tým mladých hráčů POCEM KAMDEŠ. V něm si zvolil, dnes můžu s odstupem času říci, možná symbolicky, dres s číslem 10. Symbolicky proto, že letos počítáme 10 let od založení florbalového klubu v Přerově. A pablo se včerejším dnem stal přerovskou florbalovou legendou prvního desetiletí našeho klubu.

V poslední řadě bych rád přidal i svůj osobní pohled na vzniklou situaci. Vrbka pro nás všechny byl hlavně také životním partnerem pro každou akci. Mě osobně vychoval a poslal na dva roky do nejvyšší florbalové soutěže, abych po svém návratu domů po něm převzal všechny manažerské povinnosti pro vedení novodobé historie našeho klubu. Nikdy by mě nenapadlo, že mezi tyto povinnosti bude patřit i podíl na organizaci posledního rozloučení. Pavlíku, postarám se o to, aby Tvé dresy navždy visely u stropu naší sportovní haly, abys na nás mohl z florbalového nebe dohlížet. A pamatuj si – NA LIDI, KTERÉ NOSÍME VE SVÉM SRDCI, NIKDY NEZAPOMENEME!

 

V Beňově, dne 4.10.2012               za širokou florbalovou veřejnost

                                                                          Michal Ďopan

Vzpomínkové video na Pavla Vrbu naleznete zde >

Nejsi přihlášen

Přihlaš se pomocí Facebooku,
sleduj klubové příspěvky,
dostávej pozvánky na zápasy,
publikuj svůj vlastní obsah.

Nejzajímavější obsah